A fejlesztéssel az Univer Product követi hagyományait: a megnövekedett alapanyagigényt is kizárólag Magyarországon termesztett paprikából és más zöldségnövényekből fedezi. Az üzem teljes kapacitásának elérésekor a magyar gazdák mintegy 600 hektáron termelnek majd az Univer számára közel 10 ezer tonna minőségi erős- és édes fűszerpaprikát, pritaminpaprikát és kápiát, valamint fokhagymát, vöröshagymát és tormát.
A kecskeméti Univer termékeinek alapját a környéken termett kiváló alapanyag adja, így gyökerei egyértelműen Magyarország alföldi régiójához kötik a vállalatot. A megfelelő minőségű és mennyiségű alapanyag beszerzése érdekében az Univer 45 éve működteti a saját termeltetési rendszerét, amely több száz, jellemzően Kecskemét 80 kilométeres körzetében dolgozó magyar termelőre épül. Az élethosszon át tartó kapcsolat nem túlzás: nem ritka, hogy mára az őstermelők második, harmadik generációja szállítja a cég termékeihez a minőségi alapanyagot.
Megduplázott kapacitású üzemének megépítését az Univer Product Zrt. saját erőből, bankhitelből és a Pénzügyminisztérium Nagyvállalati Beruházási Támogatási Programjának keretében elnyert 3,9 milliárd forintos vissza nem térítendő támogatásból finanszírozza. A tervek szerint a fejlesztés hatására 2029-re az Univer Product árbevétele 36 milliárd forintra növekszik, aminek 30 százaléka exportból származik majd.