Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
A szabad munkalehetőségek aránya hat éves mélypontra csökkent júliusban a gyengélkedő munkaerőpiac miatt, 100 munkakeresőre 108 álláshely jutott.
Az országban a munkalehetőségek elérhetőségi aránya 1,08 pontra csökkent júniusban, ami azt jelenti, hogy
A munkanélküliségi ráta 2,9 százalékra nőtt a 2,8 százalékos júniusi szintről. Az adat európai viszonylatban szinte láthatatlan lenne, mégis sötét képet fest a japán gazdaságról, a szakértők egyelőre nem látják a recesszió végét.
A korlátozások enyhítése után sem állt vissza a rend a japán gazdaságban,
A hotelek és éttermek állásajánlatai 44 százalékkal alacsonyabb szinten állnak, míg a feldolgozóiparban ez az arány 40,9 százalék.
A Mizuho Securities Co. közgazdásza, Toru Suehiro szerint a munkaerőpiac tovább gyengülhet a jövőben. A szakértő szerint a japán gazdaság talpraállhat a harmadik negyedévben, de a vállalatok nem biztos, hogy készen állnak majd arra, hogy embereket vegyenek fel. Suehiro számításai alapján
A csökkenés hátterében az idénymunkások elbocsátása áll, akiknek nem újították meg lejáró szerződésüket. A férfiak körében a munkanélküliségi ráta 0,1 százalékkal csökkent, 3 százalékra, míg a nők esetében 0,2 százalékkal nőtt, 2,7 százalékra.
A japán gazdaság szenved a világon az egyik legnagyobb mértékben az elöregedéstől, így bár a munkanélküliségi ráta alacsony, a gazdasági stagnálásból nehezen találja a gazdaságpolitika a kiutat.
(Borítókép: MTI)