Kinyílt Mikulás-napon a miniszter puttonya: soha nem volt még ennyire magabiztos Szijjártó
„Messziről is látható gazdasági növekedés várható jövőre Magyarországon” – mondta a külgazdasági és külügyminiszter.
A júniusi 8 százalékhoz képest júliusban 7,7 százalékra csökkent az átlagos munkanélküliségi ráta a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagállamaiban.
Az OECD honlapján szereplő adatok szerint a júliusi ráta 2,5 százalékponttal felülmúlja a februári, a koronavírus-járvány előtti utolsó hónapban mért szintet.
Júliusban 1,6 millióval, 50 millió 535 ezerre esett a munkanélküliek száma az OECD-térségben.
Júniussal összevetve júliusban a nők körében a munkanélküliségi ráta 0,2 százalékponttal, 8,2 százalékra csökkent, a férfiak esetében 0,3 százalékpont volt a visszaesés 7,4 százalékra, míg a 15-24 év közöttiek körében a ráta 0,6 százalékponttal 16,2 százalékra süllyedt.
a júniusi 7,7 százalékról. Franciaországban, Írországban, Olaszországban és Portugáliában a munkanélküliség 0,3 százalékponttal, vagy ennél nagyobb mértékben nőtt júniushoz képest.
Az Európai Unióban a munkanélküliség 7,2 százalékra nőtt a júniusi 7,1 százalékról és meghaladta a februári 6,5 százalékot.
Japánban a ráta minimálisan nőtt, a júniusi 2,8 százalékról 2,9 százalékra júliusban, ami ugyanakkor 0,5 százalékponttal felülmúlta a februárit.
Az Egyesült Államokban a munkanélküliség 1,4 százalékponttal 10,9 százalékra, Kanadában pedig 0,9 százalékponttal 10,2 százalékra esett júliusban. A júliusi ráta az Egyesült Államokban 5,3 százalékponttal, Kanadában pedig 6,7 százalékponttal volt magasabb februárhoz viszonyítva.
A júliusi adat nem végleges, még néhány tagországé, köztük Magyarországé hiányzik.
A meglévő adatok szerint júliusban az OECD országok körében a legalacsonyabb munkanélküliség Csehországban volt 2,7 százalékkal, a legmagasabb pedig Kolumbiában, 19,7 százalékkal. Júniussal összevetve a ráta Csehországban stagnált, Kolumbiában 20,8 százalékról csökkent.
(MTI)