A Sugárból indult, ma Trumppal szelfizik a világ legmagasabb üzleti pozíciót betöltő magyarja
2020. március 11. 10:33
Fontos feladat a tapasztalatok átadása, a sikereket elért vállalati vezetők megbecsülése, mondta Kapitány István, a Shell globális kiskereskedelmi alelnöke hétfőn sajtótájékoztatón Budapesten, a Menedzserek Országos Szövetségének új elnökeként.
2020. március 11. 10:33
5 p
0
0
5
Mentés
Fontosnak nevezte Kapitány István, hogy segítsék a menedzserek szakmai fejlődését, és még nagyobb számban legyenek jelen a regionális, nemzetközi üzleti életben. A szövetség a jövőben is folytatja eddigi sikeres programjait, köztük a mentorprogramot, a menedzserek munkáját bemutató rendezvényeket, és szorosabbra kívánják fűzni kapcsolatukat az európai társszervezettel, mondta Kapitány István.
A szövetség szombaton 26. alkalommal rendezte meg az Év Menedzsere Díjátadó gálát, ahol hét kategóriában díjazták 2019 legkiválóbb menedzsereit.
Az Év menedzsere 2019. díj kitüntetettje Várkonyi Viktor, a Nemetschek csoport tervezési divíziójáért felelős igazgatósági tagja lett, aki 2009-től tíz éven át volt a Graphisoft SE vezérigazgatója.
Kapitány Istvánt a Menedzserek Országos Szövetségének rendkívüli tisztújító közgyűlésén 2020. január 20-án 100 százalékos szavazati aránnyal választották meg a szervezet új elnökének három évre, a poszton Szirmák Botondot, a Provident Pénzügyi Zrt. vezérigazgatóját váltja, a leköszönt elnök a szövetség március 7-én tartott gáláján adta a megbízatást az új elnöknek.
A szövetség jogelődjét, a Gazdasági Vezetők Érdekképviseleti Szervezetét 1990-ben alapították, az 1993-ban bejegyzett Menedzserek Országos Szövetségének jelenleg mintegy 200 egyéni tagja van.
„Kapitány István két hónap alatt általában végigutazza a Földet, Buenos Airestől Bangalore-ig tárgyal a helyi Shell-cégekkel, és ez nemhogy fárasztja, hanem még fel is tölti” – írta a Forbes Kapitányról. „1987-ben a Sugár Üzletközpontban egy 26 éves fiatal próbált meg lecsillapítani egy igen harapós kedvében lévő vevőt. A srác sikerrel rábeszélte a felpaprikázott hangulatú urat, hogy igyanak meg egy kávét. Akkor még nem tudta, hogy a Shell márka kereskedelmi vezetője ül vele szemben, de mire felálltak az asztaltól, nem csak a konfliktus múlt el nyomtalanul, de a srác kapott egy állásajánlatot is. Így indult Kapitány István sztorija a zuglói Vasedényből” – szól a páratlan magyar karrier története. Számos üzletet épített fel, ezért is nevezték főnökei a magyar csodafegyvernek.
„Fölkelek reggel, megborotválkozom, nem gondolok magamról túlságosan sokat, de tudom, hogy mennyit jelent a kutasnak, ha egy globális vezető kezet fogott vele vagy megölelte. Azért megyek, hogy inspiráljam, motiváljam őket” – nyilatkozta Kapitány, aki ma gyakorlatilag a világ minden egyes Shell kútjának a főnöke, így nem meglepő, hogy Trump elnökkel is van közös fotója a Facebook-oldalán.
(MTI, Makronóm)
***
A cikk a Pallas Athéné Domeus Educationis Alapítvány támogatásával valósult meg.
A technológiai óriáscégek világa egy ember alkotta szörnyeteg, amellyel szemben a nyugati kormányok vesztésre állnak. Miben jár előrébb Kína? A helyes stratégia Amerika és Európa
számára is a kooptálás lenne, állítja a Cambridge-i Egyetem politikatudósa.
Biztosan rendkívül motiváló egy csóringer kutasnak, hogy a dúsgazdag szupermanager csillogó mosollyal lapogatja kicsit a vállát a mosó előtt...
Nyilván számára bejött az élet, jókor volt jó helyen, mákja volt és tett is érte, hogy ott legyen ahol ma van de az ilyen inspirációs hablatytól rosszul vagyok.