„Én is egyetemet végeztem. A Harvard Business Schoolban szereztem kitüntetéses diplomát és a Goldman Sachsnál dolgoztam. De ha megkérdeznék tőlem, kire bíznám inkább a kormányzást: az első 100 emberre, aki most besétál a konferenciaterem ajtaján vagy a Goldman Sachs első 100 partnerére, akkor biztosak lehetnek benne, hogy az előbbit választanám a hét minden napján. Mert a ti józan eszetek, tisztességetek, intelligenciátok, elhivatottságotok és a kitartásotok garantálná azt, hogy nemcsak az országunk, hanem a világunk is prosperálóbb és biztonságosabb legyen.
Nézzük csak meg ezeket az eliteket, és vizsgáljuk meg, Hillary Clintont miért tartjuk ennek a korrupt és hozzá nem értő elit réteg szimbólumának. Nézzük meg, ezek a zsenik mit hagytak hátra Trumpnak – miközben még ők sulykolták, hogy ez a pasi nem alkalmas főparancsnoknak –, mit hagytak rá az adminisztrációjára az első hónapokban: egy venezuelai »Disznó-öböl«, egy koreai »kubai rakétaválság« és egy afganisztáni »Vietnam«. Ezt tették azok a zsenik az elmúlt 20-30 évben. Ők azok, akik azt mondták: ha a kedvenc országunkat, Kínát hagyjuk csatlakozni a WTO-hoz, akkor előbb-utóbb egy liberális demokrácia ver majd gyökeret ott, karöltve egy szabad kapitalista rendszerrel. Igen, ez elég jól sült el. Kína az elmúlt 4000 évben egy konfuciánus, merkantilista ország volt – pontosan tudják, mit csinálnak. Nem fognak ezen változtatni, sőt, inkább az előnyükre fordítják ezt, frontális gazdasági háborút vívnak velünk. (...)
És miért vagyunk nacionalisták? Ez nem etnonacionalizmus, hiába halljuk ezt a mantrát, lepereg rólunk. Mi gazdasági nacionalisták vagyunk. Teljesen mindegy számunkra a rassz, az etnicitás, a nem, a vallás vagy a szexuális preferencia. Csak az számít nekünk, hogy ti ennek a köztársaságnak az állampolgárai vagytok. A gazdasági nacionalizmus az, ami minket összeköt, és az az egyetértés, hogy vissza fogjuk hozni a munkahelyeket. Nem igaz, hogy pusztán azért kerültek az állások és a gyárak külföldre, mert a legkisebb ellenállás irányát követték, amely történetesen Ázsiába vezetett. Emberi tényezők miatt kerültek oda, ezek hús-vér férfiak és nők döntései miatt következtek be. Ahogy az is férfiak és nők döntése lesz, amikor visszahozzuk ezeket a munkahelyeket és gyárakat. (...)