Ezek persze csak apróságok és érdekességek, és ahogyan mindig, ezúttal is a film, avagy ebben az esetben mindkét film a lényeg. Az 1984. május 23-án debütált Indiana Jones és a végzet temploma, valamint az 1989. május 24-én bemutatott Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag a mai napig szórakoztató. Persze az eredeti formájában nem biztos, hogy bármelyik elkészülhetne ma is, hiszen Jones gond nélkül behúz egy nőnek, gyereket dolgoztat, meglehetősen soviniszta, de akkoriban ettől még senki sem dőlt a kardjába, ha nem bántó módon volt előadva, ma viszont már bármit képesek simán átírni és eltörölni. Mindkettő remek film, ma is ugyanúgy élvezhetők, a legnagyobb különbség pedig talán az, hogy míg a végzet temploma arra összpontosít, hogy a teljes sötétséget mutassa meg, addig az utolsó kereszteslovag nem fél a hit kérdéskörével foglalkozva
erős kontrasztot mutatni, azt is központi témájának állítva, ahogy a gonosz és a jó küzdelme zajlik.
Emiatt pedig talán ma is legalább annyira izgalmas és aktuális, ha nem izgalmasabb, mint elkészültének idejében.