Francia-Polinéziában, partokhoz közel épülhet fel a világ első vízivárosa
2017. január 19. 08:30
Valóra válhat az úszó vízivárosok libertariánus utópiája, bár legfőbb támogatója, Pieter Thiel is szkeptikus.
2017. január 19. 08:30
p
0
0
9
Mentés
Egy lépéssel közelebb kerültünk a világ első úszó városához, miután Francia-Polinézia (részben) megállapodott amerikai fejlesztőkkel, a Tengeri Épületek Intézettel. Randolph Hencken, az Intézet vezetője több utópikus várost képzel el a világ tengerein, óceánjain. Persze mindehhez meg kell győzni például Francia-Polinézia kormányát, hogy a létesítmények fellendítik a helyi gazdaságot, és a környezetet sem szennyezik.
A kezdeti projekt nem lesz annyira elrugaszkodott, mint sokan gondolják. Az Intézet bizakodik, hogy a hatóságok engedélyezik, hogy a városok speciális tengeri gazdasági zónákként saját magukat kormányozzák, ne tartozzanak egyetlen állam alá sem. Egyesek viszont attól tartanak, hogy pont ezért válnak majd a szupergazdagok adóparadicsomaivá.
Az ötletet egyébként Peter Thiel szilícium-völgyi milliárdos kockázati tőkés vetette fel pár éve, az Intézetbe 1,7 millió dollárt fektetett, viszont most kétségei vannak a terv kivitelezhetőségével kapcsolatban. Egyelőre távoli jövőnek, mérnöki szempontból nagyon nehezen megvalósíthatónak tartja.
Első körben 30-30 személynek otthont adó futballpálya-méretű két platformról lenne szó. Ha sikeresek, újabbakat adnak hozzájuk. Még nem döntötték el, hogyan néznek majd ki.
Az Intézet vezetője, Randolph Hencken elmondta, hogy mindenféle célra és nemcsak libertariánusoknak akarnak tereket alkotni.
Az űr sötétje, a megszámlálhatatlanul sok bolygó és égitest millió és egy rejtélyt rejt, amiket még talán sok generáció múlva sem ismerünk meg. De úgy tűnik, valami vár ránk az univerzumban.
A regény több mint 60, a filmes adaptáció pedig közel 30 éves, de a világpusztító bogarak története ma is van olyan népszerű, hogy milliók adják érte az életüket.
Nem gond, ha előbb-utóbb elpusztítjuk magunkat, a fontos az, hogy a bürokrácia működjön, a férfi lehessen nő, az ember pedig robot. Kafka vajon milyen novellákat írna ma?
Sokféle módon megálmodták már a jövőt, nem egy esetben akár legitimálva mások életének kioltását, és nem ritkán ebből még sportot is űztek. 25 éve az Epic is így tett, ami sokak életét változtatta meg.
Az orosz katonák új robbanószerkezeteket fedeztek fel a kurszki régióban, melyeket szerintük az ukránok szórtak szét. Az apró robbanószer az oroszok szerint még az olyan brutális eszköznél is rosszabb, mint a hírhedt PFM-1-es.
p
0
3
14
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 9 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
atila68
2017. február 01. 17:44
Megkérdezném a new orleansi polgármestert mi erről a véleménye.
Mi ez a halandzsa az "úszó(!) város"-ról...?!
Szeretném megnézni azt az úszó testet, amely egy sor magas beton-épületet elbír...! Aztán meg körül is kerítenék egy kör-alakú mólóval, vagy az is "úszna"...?!
Természetes (korall...?) és mesterséges zátonyokra épített Palm City-k már vannak...
Úgy látszik néhány tolvaj milliárdos saját államot(!) fantáziál össze magának...