Itt vannak az első képek: Elisabeth Moss és Joseph Fiennes főszereplésével készül tíz részes sorozat Margaret Atwood A szolgálólány meséje című művéből. A disztopikus műben egy vallási fundamentalista államban szigorú kontroll alatt tartják a nőket, akik az atomerőművek által okozott sugárszennyezést követően is termékenyek maradtak.
2016. december 05. 08:44
p
0
0
0
Mentés
Tízrészes sorozatot készít Margaret Atwood A szolgálólány meséje című disztópiájábáól a Hulu, és most az első képek is napvilágra kerültek. Erről szól egyébként a történet: „A regény egy jövőbeli, vallási fundamentalista államban játszódik, ahol a főhősnőt csupán azért tartják becsben, mert azon kevesek egyike, akinek termékenysége az atomerőművek által okozott sugárszennyezést követően is megmaradt. Az ultrakonzervatív Gileád Köztársaság – a jövő Amerikája? – szigorú törvények szerint él. A megmaradt kevéske termékeny nőnek átnevelő táborba kell vonulnia, hogy az ott beléjük vert regula szerint hozzák világra az uralkodó osztály gyermekeit.” Az Arthur C. Clarke-díjas regényből egyébként 1990-ben hasonló címmel film is készült.
Lynch álomvilága jórészt egybeesett a rendszerváltás körüli idők furcsa eufóriájával, a kamaszkorommal, a nagy tájélményekkel és a kíméletlenül közelítő felnőttkorhoz kapcsolódó balsejtelmekkel. Győrffy Ákos írása.
A technológiai óriáscégek világa egy ember alkotta szörnyeteg, amellyel szemben a nyugati kormányok vesztésre állnak. Miben jár előrébb Kína? A helyes stratégia Amerika és Európa
számára is a kooptálás lenne, állítja a Cambridge-i Egyetem politikatudósa.
A világ nem az, aminek gondolod: van a valóságnak egy dimenziója, amit a modernitás tagad, mégis ott van – vallja Rod Dreher. Az amerikai konzervatív véleményvezérrel politikáról, kereszténységről és a korszellemről beszélgettünk.
Egy Gyűrű… helyett Egy Kötet mind fölött, Egy Kötet kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az egyetlen. Mondhatnánk A Gyűrűk Ura új kiadására, amely nagyszerűen néz ki, noha nem hibátlan.