Watson, az IBM MI-je az internetes bűnözésre specializálódik. Nyolc egyetem segíti.
2016. május 12. 12:00
p
0
0
0
Mentés
Az IBM Security bejelentette, hogy híres mesterséges intelligenciájuk, a 2011-ben Jeopardy bajnokok felett diadalmaskodó Watsont nyolc felsőoktatási intézmény közreműködésével internetes biztonságra, cyberbűnök megelőzésére és felderítésére tanítják meg.
Kevin Skapinetz, az IBM biztonsági szakembere elmondta, hogy a fenyegetésekkel kapcsolatos ismeretek gyakran maradnak észrevétlenek a rengeteg strukturálatlan forrásban – blogokon, kutatási beszámolókban és más dokumentációkban.
„Watsont nemcsak arra tanítjuk, hogy megértse: léteznek ezek a dokumentumok, hanem helyezze őket kontextusba, mutasson ki kapcsolatokat közöttük” – magyarázza az MI következő feladatát.
Tavaly már tanították a cyberbiztonság nyelvére. Jegyzetekkel ellátott dokumentumokból kellett megértenie fenyegetések definícióját, természetét, rájuk utaló jeleket. Ősszel folytatja, havi 15 ezer dokumentumon gyakorol egy éven keresztül: hírszerzők jelentésein, cyberbűnözési stratégiák leírásain, fenyegetésekre vonatkozó adatbázisokon és az IBM X-Force kutatási könyvtár anyagain. Természetesnyelv-feldolgozással kell a szerkesztetlen adatok jelentésére következtetnie. Adatbányász módszerekkel azonosít kívülállókat, grafikus megjelenítő eszközökkel mutat ki kapcsolatokat különféle dokumentumok adatpontjai között.
A technológiai óriáscégek világa egy ember alkotta szörnyeteg, amellyel szemben a nyugati kormányok vesztésre állnak. Miben jár előrébb Kína? A helyes stratégia Amerika és Európa
számára is a kooptálás lenne, állítja a Cambridge-i Egyetem politikatudósa.
A Samsung bejelentette, hogy az év első felében piacra dobja régóta várt mesterséges intelligenciával (MI-vel) felszerelt robotját, a Ballie-t. A guruló robotasszisztens egyesíti magában a mesterséges intelligencia, az okosotthon-vezérlés és a hordozható projektor funkcióit. A CES 2025 technológiai kiállításon bemutatott eszköz jelentős előrelépést mutat a 2020-as koncepcióhoz képest
A mesterséges intelligencia megjelenése a hadviselésben radikálisan formálja át a modern háborúk arculatát. Az autonóm fegyverek fejlesztése komoly etikai kérdéseket vet fel, miközben a nagyhatalmak versenyfutása már elkezdődött.
Európa komoly lemaradással küzd a félvezetők gyártása terén, pedig a mesterséges intelligencia 2030-ra akár 600 milliárd dollárral járulhat hozzá a kontinens gazdaságához. Az USA és Kína technológiai dominanciája arra ösztönzi az európai ágazatot, hogy többet fektessenek be az MI-értéklánc egyes területeibe.