A cég korábban öt év alatt 200 képet archivált, új kamerájával viszont néhány hónap kellett csak az ezerhez.
A Google Kulturális Intézet öt év alatt 200 műalkotást szkennelt le és archivált szuper nagyfelbontású gigapixeles képek formájában. Az utóbbi néhány hónapban viszont ezerről készült szken.
A gyűjtemény döbbenetes tempójú bővülése a saját fejlesztésű Art Camera érdeme. Könnyebb kezelni és lényegesen gyorsabb a korábban használt kameráknál. Régebben egy napba telt egy kép rögzítése, az új géppel 30 perc alatt rögzíthetők 1x1 méteres festmények.
A kamerát szembeállítjuk a képpel, kezelője a sarkokra irányítja, és mihelyst a gép ismeri a feldolgozásra kerülő tér méretét, automatikusan, centiméterről centiméterre haladva, szuper-nagyközeli fotókat készít róla. A fotókat Google szerverre küldi, ahol – pár órával később megtekinthető – egyetlen gigapixel-méretű képpé egyesítik az összest.
Az Art Camera előtt vagy a Kulturális Intézet, vagy a vele együttműködő szervezet külsős cégnek fizetett a szkennerért. Saját kamerával nemcsak gyorsabb, de olcsóbb is lett munka.
A kamerának megvannak a maga korlátai: 3D vagy különösen nagyméretű tárgyakkal nem tud mit kezdeni, a Google-nak ki kell találnia valamit.
A többek között Monet, O’Keeffe és Van Gogh munkáiról készült új szkenek a Kulturális Intézet honlapján tekinthetők meg.