Amíg mi dolgozunk, a robotunk kitereget – ma még sci-fi, de valósággá válhat
Ma úgy néz ki, inkább az unalmas és veszélyes munkáktól szabadítanak meg minket – akár néhány éven belül az otthonunkban is.
Viselhető technológiák, robotika és divat egybeintegrálódását szemlélteti egy japán tervezőnő robotszárny-projektje.
Viselhető technológiák, robotika és divat összekeverednek, és lassan felfedezzük a lélegzetelállító termékek lehetséges kombinációit. Szemre is tetszetősek, mint például az okostelefonnal vezérelt, részben figyelemfelkeltő művészi projekt, részben bolondos „divat-szándéknyilatkozat” japán Metcalf Clione.
Kyun_kun gépészmérnök és önjelölt „robotdivat-tervező” munkája tökéletesen megjeleníti az alkotó magunkon viselhető robotika és a mechanika inspirálta divat iránti szenvedélyét. A másfél kiló Metcalf Clione úgy néz ki, mint egy pár fémszárny. Szépséges tervezője hátizsákként hordja, és valóban nem nehezebb, mint egy hátizsák, benne egy laptoppal, sőt.
Az alumíniumból és műanyagból készült, emberszerűen mozgó szárnyakat mívesen tervezett minták díszítik. A reklámvideo egy olyan közeljövőbe kalauzol, ahol az efféle viselhető technológiák teljesen hétköznapi tárgyak. A hatás meglepően nyugtató, már-már éteri.