Viselhető technológiák, robotika és divat egybeintegrálódását szemlélteti egy japán tervezőnő robotszárny-projektje.
2016. április 14. 15:00
p
0
0
0
Mentés
Viselhető technológiák, robotika és divat összekeverednek, és lassan felfedezzük a lélegzetelállító termékek lehetséges kombinációit. Szemre is tetszetősek, mint például az okostelefonnal vezérelt, részben figyelemfelkeltő művészi projekt, részben bolondos „divat-szándéknyilatkozat” japán Metcalf Clione.
Kyun_kun gépészmérnök és önjelölt „robotdivat-tervező” munkája tökéletesen megjeleníti az alkotó magunkon viselhető robotika és a mechanika inspirálta divat iránti szenvedélyét. A másfél kiló Metcalf Clione úgy néz ki, mint egy pár fémszárny. Szépséges tervezője hátizsákként hordja, és valóban nem nehezebb, mint egy hátizsák, benne egy laptoppal, sőt.
Az alumíniumból és műanyagból készült, emberszerűen mozgó szárnyakat mívesen tervezett minták díszítik. A reklámvideo egy olyan közeljövőbe kalauzol, ahol az efféle viselhető technológiák teljesen hétköznapi tárgyak. A hatás meglepően nyugtató, már-már éteri.
A technológiai óriáscégek világa egy ember alkotta szörnyeteg, amellyel szemben a nyugati kormányok vesztésre állnak. Miben jár előrébb Kína? A helyes stratégia Amerika és Európa
számára is a kooptálás lenne, állítja a Cambridge-i Egyetem politikatudósa.
Több mint 160 japán és dél-koreai célpont szerepelt egy titkos orosz katonai aktában, amely Moszkva ázsiai stratégiáját vázolta fel egy nagyobb háború esetén.
A gödi Búzaszem iskolában évek óta a táskák mélyén lapulnak az okoseszközök. A tanulóknak egészen nyolcadik osztályig még odahaza sincs megengedve a használatuk. Helyette néptánc- és népzeneórákat vesznek, cserkészkednek, a fiúk még a szablyavívás fortélyait is elsajátíthatják.