Olyan lázadás volt Amerikában, ami mindenki életét meg fogja változtatni
Így vagy úgy, de sikerült újra olyan helyzetbe hozni magunkat, hogy alkalmazkodnunk kell. Varga Mátyás Zsolt írása.
Az online támadások 85 százalékát felismerő, a hamis pozitívokat ötödükre csökkentő MI-platformot fejlesztettek az MIT-n.
Az MIT Mesterséges Intelligencia Laboratóriuma (CSAIL) bemutatta a cybertámadásokat 85 százalékkal felderítő, a hamis pozitívok – vaklárma – számát ötödére csökkentő AI2 MI-platformot. Különösen az utóbbi fontos, mert a hamis pozitívokkal egyrészt meginog a rendszer iránti bizalom, másrészt szakértők sok időt fecsérelnek el álproblémák kivizsgálásával.
A kutatók három hónap alatt több mint 20 millió felhasználó által generált 3,6 milliárd webnapló-sorral tesztelték a platformot. Az MI gépi tanulással csoportosította az adatokat, majd gyanús tevékenységekre utaló mintákat próbált felfedezni bennük. Minden szokatlant felcímkézett, szakember átnézte őket, és visszajelzett a rendszernek.
„AI2 folyamatosan generál új modelleket, amelyeket néhány óra alatt pontosít. Ezzel az eljárással jelentősen javul a teljesítménye, gyorsabban és több támadást ismer fel” – nyilatkozta a fejlesztésben részt vevő Kalyan Veeramachaneni.
Naponta többmilliárd sort fürkész át, és minden egyes adatdarabról megállapítja, hogy szabályos vagy sem.