Hogyan hajtogatódik össze az emberi agy?

2016. február 02. 16:30

3D nyomtatással kísérelt meg választ adni egy nemzetközi kutatócsoport az agykutatás egyik legtöbbet vitatott kérdésére.

2016. február 02. 16:30

Amerikai, finn és francia kutatók 3D nyomtatótechnológiával keresik a választ egy ősrégi kérdésre: hogy „hajtogatódik” saját magára az agykéreg – magyarán, hogyan alakul ki az agy jól ismert formája –, így javítva kognitív funkcióinkat.

A mágneses rezonanciás képalkotáson (MRI) alapuló nyomtatott modell az agy növekedését utánozza, és azt sugallja, hogy az embernél és más emlősöknél megfigyelhető hajtogatott szerkezet inkább fizikai, mint biológiai folyamat következménye.

A kutatók meglátása komoly hatással lehet egyes idegi alapú rendellenességek, például az Alzheimer-kór, a skizofrénia és az autizmus diagnosztizálására, sőt, a kezelésükre is.

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!