A dél-koreai mobilgyártó a Mobile World Congress-en leplezi le új VR kameráját.
2016. február 02. 13:23
p
0
0
0
Mentés
A Barcelonában február 22-én kezdődő kiállításon mindenki a Galaxy S7 okostelefon leleplezését várja, de a Samsung gondol a jövőre, a virtuális valóságban szeretne nagyot alkotni. A Gear VR ugyan elérhető áron került a piacra és egy S6-al már tökéletes belépést ad a VR világába. A virtuális valóságra azonban jelenleg még nagyon kevés tartalom érhető el, a beígért játékok készülnek, mindenki az Oculus Rift és más gyártók piacra lépéséhez akarja tartalmainak megjelenését is igazítani.
Nem véletlen, hogy a Samsung egy huszárvágással oldja ezt meg, a felhasználók kapnak a Gear 360-al egy remek eszközt a kezükbe, hogy ők is készíthessenek VR tartalmakat. A leginkább egy meghízott frizbihez hasonlító kamerában két darab 180 fokos és halszemoptikás kamera rejtekezik. Saját akkumulátort is kapott és Bluetooth-on kommunikál a Gear 360 applikációval, van saját memóriája is, ami bővíthető és képes 180 fokos (ez a pornóipar számára lényeges) és 360 fokos felvételeket is készíteni.
A Samsung már készített 2014-ben is VR kamerát, ez volt a Project Beyond, ezzel készültek az eddigi Gear VR tartalmak is. Az új kamerába beleraktak minden olyan technológiai újítást, ami az előzőből hiányzott. A cél az volt, hogy bárki könnyedén használhassa, nem is bonyolították el túlságosan. Tehát ez nem a profi filmes stáboknak, hanem a hobbifelhasználóknak szól elsősorban. Igaz a mostani magyar filmes megmérettetésen is akad olyan film, amit GoPro kamerával készítettek kizárólag, ki tudja milyen alkotásban lehet majd viszontlátni a Gear 360-al forgatott felvételeket. Mellékesen a VR elterjedésének pont egy ilyen felvevő hiánya volt eddig az akadálya.
A mesterséges intelligencia hatalmas népszerűségnek örvend az utóbbi időben, és jelentős fejlődésen megy keresztül. Nem is kérdés, hogy azoknak az országoknak, amelyek továbbra is élen akarnak járni a technológiai területeken, rengeteg energiát és pénzt kell befektetniük.
Vitatott kérdés, hogy a programozás, írás, beszédfelismerés és egyéb területeken jobban teljesít-e a mesterséges intelligencia, mint mi, emberek. A Contextual AI most választ adott ezekre a kérdésekre, és megmutatta, mikor haladta meg a technológia az emberi képességeket, már amennyiben meghaladta azokat.
Más technológiákhoz hasonlóan az internet is hatalmas fejlődésen ment keresztül az utóbbi időben. Azonban ahhoz, hogy megértsük, mi változott, járjuk körbe a web1, a web2 és a web3 közötti különbséget, és vizsgáljuk meg, mit tartogat számunkra az internet új verziója.
A régi tudáson alapuló gazdálkodási módszerek évszázadokon keresztül hatékonyan működtek, ezeket azonban napjainkban egyre inkább új technológiák váltják fel.
A Google hamarosan bevezeti, hogy a platformjain megjelenő politikai hirdetéseknek fel kell tüntetniük, ha azok a mesterséges intelligencia (MI) által szerkesztettek, akár képről, akár hangról van szó.
p
1
0
2
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.