Yiannis Kranidiotis híres festők képeit alkotóelemeire bontva készít hangkollázsokat.
2016. január 26. 07:05
p
0
0
5
Mentés
Az első kép amit átalakított Raffaello „Madonna del Prato” képe volt, ezen tesztelte is a technológiát. Szerinte a hang és a fény hullámként hasonló egymáshoz, így természetes, hogy fizikusként meg is akarta szólaltatni a képeket, hiszen festményként is lehet tekinteni egy hangzó anyagra, ami frekvencia, hullámhossz és amplitúdó keveréke tulajdonképpen. A metódus, mint látható a videóból egyszerű, apró kockákra bontja a színeknek megfelelően a képeket, majd ezekből készíti el a hanglenyomatokat és szólaltatja meg azokat.
Hasonló megoldással már eddig is lehetett mellesleg találkozni hangszerkesztő programok spektrográfiás effektusaiban, igaz ott nem klasszikus festmények átalakítása, hanem az adott zenei elem feljavítása (Spectral Repair) volt az elsődleges cél. Illetve van olyan szoftver megoldás, ami direkt képeket alakít át zenévé, mint a Photosounder vagy a Coagula.
A hamarosan a 74. születésnapját ünneplő, hétszeres Grammy-díjas, Oscar- és Golden Globe-díjas angol dobos, énekes, dalszerző, színész decemberben egy két órás videóban árulta el, mi nyomja a szívét.
A 20 éves ausztrál csapat a Thy Art Is Murder és az Amity Affliction társaságában érkezik meg jövő év végén az MVM Dome-ba, ahol remélhetőleg minden várakozásunkat felülmúlják.
Karrierje csúcspontjaként 2016-ban a riói olimpián 100 méter háton, valamint 200 és 400 méter vegyesen lett aranyérmes, 200 méter háton pedig ezüstöt szerzett a most visszavonult Hosszú Katinka.