Egy robot már 1 másodperc alatt is ki tudja rakni a Rubik-kockát.
2016. január 25. 07:27
p
0
0
0
Mentés
Lassan tényleg lehet rettegni a robotoktól, hogy elveszik az állásunkat, hiszen egyre csak jönnek és minden hétre jön egy újabb terület, ahol megszívatják a humanoidokat. Lassan azt is meg kell szoknunk, a főnökünk is robot lesz. Erre utal az a rekord, amit egy gépember ért most el, 1 másodperc alatt rakja ki a hungaricumot, a Rubik-kockát (pontosabban 1,019 másodperc alatt legyünk szigorúan egy robottal mindig).
Ugyan az emberi erőforrás ezt már 5 másodperc alatt is meg tudta tenni, Lucas Etter 4,904 másodperc alatt végezte ki Ernő bácsi fröccsöntött rejtvényét. A mostani rekord eléréséhez nem maga a gép, hanem annak az agya, a szoftver a lényeg, ezen dolgozott a két fejlesztő (az emberiség ellenségei) Jay Flatland és Paul Rose. Kezdetben 1,2 másodpercnél tartottak, de sikerült sok gyakorlással eljutni a jelenlegi 1,019-es rekordhoz. Volt ugyan már más kísérlet is, de az csupán a 3,253 másodpercet ért el. Láthatóan köszönő viszonyba sincs a mostani Mikrobi rekordjával.
Hogy ezt a bámulatos gépi teljesítményt (és a Rubik-kocka kukába való azonnali dobását is) el lehessen érni, speciális mikromotorok, 3D nyomtatóval készült strapabíró keret és 4 USB webkamera kellett csupán és egy PC, amin a Kociemba, direkte a Rubik-kocka kirakására írt program fut. Ez határozza meg mit és hova forgassanak a robot karjai. A többi már történelem, lehet még bravúroskodni, a fél másodperc már hatalmas mérföldkő lenne egy robot életében is vélekednek a programozói, mert a mechanikus részeket kellene turbósítani már csupán.
A magyar kultúra napján országszerte és a határokon túl is kiállításokkal, koncertekkel, díjátadókkal és színházi előadásokkal tisztelegnek Kölcsey Ferenc Himnusza előtt.
„Tizennégy év kormányzás kicsit távolítja a kormányzati szereplőket a valós élettől. A Fidesznek vissza kell térnie a valóságba” – hangsúlyozta Lázár János.
A technológiai óriáscégek világa egy ember alkotta szörnyeteg, amellyel szemben a nyugati kormányok vesztésre állnak. Miben jár előrébb Kína? A helyes stratégia Amerika és Európa
számára is a kooptálás lenne, állítja a Cambridge-i Egyetem politikatudósa.
Amerika 2027-től szoftveres, 2030-tól pedig hardveres tilalmat vezet be kínai és orosz jármű-technológiákra a 4,5 tonnánál kisebb autók esetében. Cél a nemzetbiztonság védelme, de ez komoly kihívás elé állítja a kínai technológiát használó helyi gyártókat is. Eközben Kína protekcionizmusról beszél, és válaszlépéseket helyez kilátásba.
Faludy György Óda a magyar nyelvhez című versével ünnepli a magyar kultúra napját a Kertész Imre Intézet Kovács Ákos Kossuth-díjas énekes-dalszerző előadásában.
Ahogy az új amerikai vezetés a hazája boldogulását teszi az első helyre, úgy Európának s benne Magyarországnak is így kell tennie. Kacsoh Dániel írása.
p
0
0
1
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!