Különféle iparágak vezetői a közeljövő 21 életünket megváltoztató technológiáját azonosították, köztük például a fejbe ágyazott mobiltelefont is.
2016. január 23. 14:00
p
0
0
0
Mentés
A Világgazdasági Fórum felmérése alapján sok iparági vezető szerint szoftverek diktálta sorsdöntő változások előtt állunk. A várt változások többek között olyan területeket érintenek, mint a mesterséges intelligencia, internethez kapcsolódó eszközök, 3D nyomtatás és a fejünkbe implantált mobiltelefonok.
„A számítógépes és más digitális fejlődés a mentális erő növelését célozzák, hogy agyunk megértse és formálja környezetünket. Ugyanazt teszik a mentális erővel, mint a gőzgép és utódai tették az izomerővel” – véli Erik Brynjolfsson, az MIT Digitális Gazdaság Iniciatíva igazgatója.
Szakértők szerint a testbe ültethető vezeték nélküli beágyazott eszközök 2023-ra kerülhetnek boltokba. Biztos sok előnyük lesz, de a magánélettel, kormányzati megfigyeléssel kapcsolatos aggályokat is felvetnek. A kommunikációt mindenképpen forradalmasítani fogják.
A megkérdezettek úgy vélik, hogy 2026-ra az Egyesült Államok útjain közlekedő autók 10 százalékát nem ember, hanem program fogja irányítani.
Más futurisztikusnak tűnő, de néhány éven belül akár tömegesen elterjedő technológiákat is megjelöltek: internethez kapcsolódó olvasó lencséket, 3D nyomtatott májat stb. Összesen 21-et.
Afrika is igyekszik bekapcsolódni a mesterségesintelligencia-versenybe a hiányos infrastruktúra és finanszírozás ellenére. A kutatók azonban leszögezik, hogy semmiképpen sem úgy, ahogyan azt a Nyugat szeretné.