Törökország az igazságért harcol a digitális korban
Az AI, amely képes deep fake-eket generálni, az igazi tartalmat megkülönböztethetetlenné teszi a hamistól, ezzel erodálva a közbizalmat és súlyosbítva az igazság válságát.
Robotok nélkül ipari környezetben precíziós munka ma már elképzelhetetlen, a gépek irányítását gesztusvezérléssel oldották meg.
Madeline Gannon mérnök fejlesztette ki a Quipt névre keresztelt gesztusvezérlésen alapuló programot, ez az emberi kéz mozdulatait használja, mint egy nyelvként az ipari robotok irányításában (hasonló a siketek jelnyelvéhez, az analógia hasonló, hiszen a gépek is nélkülözik az emberi hallás képességét). Speciális viselhető elektronikával ellátott kesztyűben tudja így vezérelni és pontosan irányítani az ipari folyamatokat (vészhelyzet esetén ezeket leállítani) az emberi művezető. A megoldás a filmes „motion capture” rendszerekhez hasonlít a legjobban, de itt a robot „látja” a jelet és válaszolni is tud rá, tehát széleskörű kommunikációs jelnyelven tudnak egymással beszélni. A Quipt nagy jövő előtt áll, ugyanis folyamatosan fejlődik, a gép és ember közötti kapcsolat új formáját jelentheti. Ha jól használják majd bármilyen feladatra alkalmazható lesz, nemcsak az indusztriális környezetben.