Anglia bemutatja, hogyan néz ki egy rendes rendőrállam
Bámulatos, hol tart már a jogállam a fejlett nyugaton.
A Google és a keresés fogalma összefonódott, íme az év legfontosabb kifejezései, melyek minden mást megelőztek, a migráns válság, a Star Wars új része stb.. Keresni kell, de miért is?
A Google Keresője megkerülhetetlen, keresni kell, ha az ember létezni akar az interneten, legalábbis ha ki akarja válogatni a neki megfelelő és értelmes dolgokat a digitális szemét közül. Ugyan vannak más search engine-k is a Google-on kívül is, de tudjuk a megszokás és a lustaság nagy úr. Pedig ott a Microsoft Bing-je és az ez évben 70%-os növekedést hozó kacsás kereső, a DuckDuckGo is, melyek annyira nem tolnak pofátlanul ránk célzott reklámokat, mint Sergey Brin és Larry Page találmánya. Ők sem azért tették kereshetővé a világ majdnem összes digitális tudását, mert az emberiség jövője annyira érdekelné őket, mindez csupán üzlet. Minden a reklámról szól, mi is benne vagyunk nyakig ebben a nagy keresésben, metaadatokként vagyunk felkínálva a hirdetőknek, ha egyszer bármit is beírtunk ebbe a keresőbe. Soha többé nem szabadulhatunk, hiszen a Google-hoz köt minket az elektronikus levelezésünk, a mobilunk, a fotóink és digitális ténykedésünk, mindenütt ott vannak és figyelnek minket. Lehet erre legyinteni, hogy nem érdekel ez az egész, mert azt kapom a keresőből, amire szükségem van, a többi nem érdekel. Egészen addig szép ez a világ, amikor egyszer majd megbotlunk benne és kiderül minden digitális nyomunkat ellenünk lehet fordítani. Érdemes megnézni a South Park 19. évadát is, az utolsó két a reklámokról és a hirdetésekről szóló rész elég kínzó kérdéseket tesz fel még így a boldog ünnepek alatt is, melyek majd 2016-ban újra fondorlatos módon kötnek gúzsba minket. Keresek, tehát vagyok, de meddig és is kereshetek és mit, ha mindig minket keresnek valamilyen digitális felesleggel, akár akarjuk, akár nem?
Bámulatos, hol tart már a jogállam a fejlett nyugaton.
Hatvanpuszta és Felcsút pedig egy-egy kiemelt egyéni szavazókörzet legyen, mert a tekintély adja a nemzet tartását a békerezsiharcban.
A magyarok kétharmada használja a Chrome-ot, ám a keresőóriásnak most valószínűleg el kell adnia a böngészőjét.
Lehallgatási botrány a Tisza Pártnál, eltérő pártmérések és patrióta előretörés az Európai Parlamentben – ezekről is vitázott a Presszó e heti adásában Bencsik András, a Demokrata főszerkesztője és Pulai András, a Publicus Intézet vezetője. Adásunkat hétfőn rögzítettük.
A vádlott először ruhában készült, teljes alakos képeket kért a lányoktól, majd arra is rávette őket, hogy meztelen fényképeket és videókat küldjenek magukról.
Nyitnak a karácsonyi vásárok: ezekre érdemes figyelni
A romániai államfőválasztás első fordulóját követő urnazárás után a szövetségi elnök rövid sajtónyilatkozatában elmondta: „a ma este csak a máról szólt”.
Az indoklásból az derül ki, hogy nem Gyurcsány embereivel, a régi baloldali káderekkel van bajuk, hanem azzal, hogy nincs szmsz.