Aki viszont nem akart strandolni a kellemesen meleg, de a külső forrósághoz képest még így is bőven frissítőnek ható vízben, és nagyon unatkozott, az eltölthette a délutánját a Civil Tér nevű területen, ahová egyébként más fesztiváloktól eltérően az EFOTT-on hagyományosan nem csak a civil szervezetek, hanem a pártok ifjúsági szervezetei is kitelepülhettek. Körbe is néztünk a standjaiknál, és begyűjtöttünk néhány repiajándékot, amelyek egyébként nagyon népszerűek voltak a fesztiválozók körében, bárhol és bárki is adta őket. Nagyon ment például a reklám-napszemüveg, rengeteg mindenkin láttunk ilyet. Mi is szereztünk magunknak egy magenta színűt a hasonló színben nyomuló mobiltársaság sátrában.
Szombaton, a záró napon ünnepelte egyébként az EFOTT a 40. születésnapját egy gigakoncerttel a nagyszínpadon, melynek az volt a forgatókönyve, hogy egy-egy mai zenekar vagy énekes eljátszott néhány saját számot, majd a korábbi évtizedek sztárjainak egyikével közösen előadták utóbbiak egyik slágerét. Nagyrészt erről sajnos egyéb programok miatt lemaradtunk, de a Kaukázus és a Napoleon Boulevard énekesnője, Vincze Lilla duettjéhez volt szerencsénk, így saját fülünkkel hallhattuk, hogyan hangzik, amikor a Júlia nem akar a földön járni c. dalban Kardos Horváth János a gyerekeket ijesztgető Betyárseregről, illetve önmagunkkal való szembenézés szükségességéről énekelt. Hogy a szervezők mennyire örültek az aktuálpolitikai kikacsintásnak, az sajnos nem derült ki, Vincze Lillát viszont a nyilatkozata alapján nem zavarta a dolog, és láthatóan a közönség nagy részét sem.