Asher Tamás szerint az értéket a minőség jelenti, azt nem ideológiai alapon kell nézni, és nincs olyan, hogy aki nem ül Orbán Viktor mögött a tribünön, az gonosz értékeket képvisel. Vidnyánszky hangsúlyozta: ő nem keresi mindennek az ellenkezőjét, igeneket szeret mondani. Majd azért megjegyezte: „mindennel politizálunk, miért játsszuk meg az eszünket? Semmi baj nincs ezzel”. Hozzátette: amikor igeneket mond, mellette egy sor nemet és kritikát is mond.
Schilling belecsapott a lecsóba
A beszélgetés során a tervek szerint négy rövid videót játszottak volna le, melyben Polgár Csaba, színész-rendező, Stumpf András, a Heti Válasz újságírója, illetve Csákányi Eszter és Szarvas József színészek fejtették volna ki véleményüket a politikai színház kapcsán. Utóbbi kettőre végül nem maradt idő, mert a beszélgetés ezen pontján Schilling Árpád átvette a kezdeményezést, és hosszú vita bontakozott ki a színházi élet problémáiról, sérelmeiről. Schilling szerint nem csak magasabb rendű dolgokkal kell foglalkozni, hanem például arról is beszélni kell, hogy ki kap pénzt vagy ki nem. Sérelmezte azt is, hogy Kerényi Imre megnyilvánulásai miatt semmilyen reakció nem született, hogy kimondott üzenet lett: „eddig nektek volt jó, mostantól nekünk lesz”. Szerinte ez is politika, nem csak az, hogy mi mehet a színpadon, mégis álszent módon ezeket a kérdéseket ki szokták kerülni.
Veiszer Alinda moderátor megjegyezte: remélte, Schilling megvárja, míg eljutnak ezekhez a kérdésekhez a beszélgetésben, de végül engedett, és ebbe az irányba ment tovább a vita. Vidnyánszky megjegyezte, egyéni dolog, hogy kinek mi az unalmas: „nekem unalmas ez a szkanderozás, ami Berlintől Budapestig megy. Értem én, hogy meg kell felelned azoknak, akik finanszíroznak, hogy folyamatosan provokálj. Gratulálunk, megfeleltél” –szólt oda Schillingnek. Szerinte bizonyos kérdéskörökön túl kell lépni, hogy fontos dolgokra rátérhessenek. De, mint mondta, nincs érintkezési pont közöttük. Schilling kifogásolta, hogy eddig hiába kezdeményezték vitát, nem jött létre, csak tavaly decemberben Berlinben, illetve most a Katonában, pedig vannak olyan kérdések, amik mellett nem lehet elmenni. Például, hogy ki mi fölött rendelkezik, mibe szólhat bele, milyen hatalmi struktúrák vannak, ezek szerinte nincsenek kibeszélve. Mint ahogy az előadóművészeti törvény sem, melynek kapcsán a függetlenekkel semmiféle egyeztetés nem történt.