Az „Az nem lehet, hogy...” elnevezésű civil szervezet Dörner György Új Színház élére történő kinevezése elleni petíciót adott át a Városháza előtt. A Tarlós István főpolgármesternek címzett tiltakozást a civilek háromfős küldöttségétől – Upor László dramaturgtól, Bodor Johanna táncművésztől és Rick Zsófia újságírótól – vette át Csomós Miklós. A civilek még októberben kezdtek aláírásgyűjtésbe: „Budapest regnáló főpolgármestere Dörner György színigazgatói kinevezésével közpénzen megalapította a Magyar Köztársaság első újnyilas színházát. Ez gyalázat. A döntés ellen a leghatározottabban tiltakozunk” – szól a tiltakozó szöveg, amelyet november végéig mintegy 10400-an írták alá. A petíció anyagába Dörner György kommentárokkal ellátott pályázatából, valamint a Dörner-Csurka kettőst támogató nyilatkozatokból is válogattak.
A tiltakozók átadtak egy Mikulás-ajándékot is, amely egy tiszteletjegy a december 6. és 31. között a színházakban futó, magyar drámákból készült előadásokra, és amellyel a demonstrálók célja megmutatni, hogy „a magyar dráma nagyon is eleven a színházak repertoárján”. A performanszokkal egybekötött petícióátadáson, amelyen többek között Kálid Artúr, Dévai Balázs, Törköly Levente, Fodor Tamás és Kulka János felolvasták az aláírók neveit, új pályázat kiírását szorgalmazták.
Csomós Miklós elmondta: egy év alatt kiderül, mi valósul meg Dörner György pályázatából, addig lezártnak tekinti a kérdést. A politikus hisztériakeltésnek nevezte a civilek tiltakozását, de megígérte, hogy el fogja olvasni az általuk átadott dokumentumot. Újságírói kérdésre Csomós hozzátette: bízik Dörnerben. „A jövőt illetően, elvárásaiban és lehetőségeiben több lehetőséget látunk Dörner György pályázatában” – fogalmazott. Arra a kérdésre, hogy milyen esetben változtatják meg álláspontjukat az Új Színház leendő igazgatójával kapcsolatban, a főpolgármester-helyettes elmondta: csak akkor, ha alkotmányba ütköző vagy bűncselekményt okozó cselekedet tapasztalnak.