Pislogni sem volt ideje a leköszönő amerikai vezetésnek: Szijjártó mindenki eszén túljárt
A magyar külügyminiszter ráadásul még mindig nem fedte fel teljesen a lapjait.
Bolgár régészek azt állítják: Keresztelő Szent János csontjai találhatóak az általuk egy Fekete-tenger melletti kolostorban felfedezett láda mélyén. A Vatikán egyelőre nem hitelesíti a felfedezést, mondván a szent maradványai szétszóródtak a történelem során.
Bulgáriában, egy, a Fekete-tenger partján álló, 5. században épített monostorban őrizhették Keresztelő Szent János maradványait - vélik az ország régészei, akik az ókori bazilika alatti ásatások során egy emberi maradványokkal teli ládikót találtak. A felfedés szenzációvá válhat, ha valóban beigazolódik, hogy a szent ereklyéjére találtak rá a kutatók. A monostor a Szozopol közelében található Sveti Ivan (Szent János) szigeten áll, és a régészek szerint a relikviárium alabástromába vésett dátum, június 24-e azt jelenti, hogy ténylegesen a Keresztelő maradványait fedezhették fel, ugyanis az az ő születésnapja volt.
Vatikán mindenesetre még nem ismeri el a maradványok valódiságát: a Pontificia Commissione di Archeologia Sacra vezetője, Fabrizio Bisconti úgy nyilatkozott, hogy bármilyen ilyesfajta bejelentés előtt megvárják a tudományos, antropológiai tesztek eredményeit. Hozzátette, hogy egyháza szerint a keresztelő maradványai szétszóródtak.