Dűne van, Dűne lesz, Dűne már 40 éve is volt
Nem ez David Lynch legjobb és legsikeresebb vállalkozása. Ettől függetlenül az 1984-es Dűne is megérdemli, hogy a születésnapján megemlékezzünk róla.
A fura dolgairól és egyéni látásmódjáról elhíresült David Lynch rajongói támogatására számít, hogy önéletrajzi trilógiájának utolsó részét elkészíthesse. A minimum 50 dollárnyi segítségért cserébe a rendező egyedi tervezésű pólókat és táskákat ad.
Független filmesként mindig is nehéz volt pénzt szerezni az alkotásokhoz - még akkor is, ha az ember már megrendezte a Twin Peakst, a Dűnét, az Elefántembert, vagy akár a Mulholland Drive-ot. Az Aranypálma-díjas amerikai filmes életrajzi ihletésű trilógiájának a harmadik részéhez keres adakozó kedvű rajongókat, köszönetként pedig posztert, egy fehér, illetve szürke pólót, táskát küld, amire az általa készített önportréját nyomatta. Az absztrakt mintás tárgyak mellé az adakozó a Lynch Three Projekt tagja lehet, és exkluzív hozzáférési lehetőséget kap a filmanyaghoz.
David Lynch elkészítette a LINCHone és a LINCHtwo című dokumentumfilmjeit, most pedig a trilógia harmadik részének a forgatására készül. A LINCHthree elsősorban háttér-információkkal szolgál a rendező legutóbbi játékfilmjéhez, az Inland Empire-hez. A 2006-os LINCHone teljes filmanyaga közel 700 órát tartalmaz, a LINCHtwo pedig ennek a filmnek a kulisszái mögé enged bepillantást.