Ma az Európai Unió az Antant
Maga Falath Zuzana – Zsuzsi – pedig kérdéseinkre az alábbiakat válaszolja:
„Nagyon örülök ennek a győzelemnek, még inkább ebben az igazságtalan világban. Az igazságért érdemes küzdeni és kitartani. Másrészt
elszomorít a tény, hogy sok magyar ember nem olyan szerencsés, mint én és igazságtalanul üldözik vagy elítélik őket.
Itt a Felvidéken például még mindig érvényben vannak a benesi dekrétumok, ami a 21. században nagyon felháborító. Őszinte remélem, hogy a jövőben ebben is lesz valami pozitív változás”.
Falath kiemeli: „A magyar nemzet különleges, kivételes és azon kiválasztott népek közé tartozik, akik a történelemben mindig az igazság oldalán álltak, az igazságért üldöztek őket, az igazságért szenvedtek, az igazságért harcoltak és az igazságért haltak meg. Ha összehasonlítom például 1920-at a jelennel, akkor nem sok minden változott a világban – az antantot ma már »Európai Uniónak« nevezhetjük. Ma is a magyarok ismét az igazság oldalán állnak, és ismét azért kritizálják, elítélik és büntetik őket. Én hiszek abban, hogy ha kitartunk, akkor előbb vagy utóbb vége lesz ennek a szenvedésnek, mert az igazság mindig kiderül.
És főleg, ha hiszünk, akkor a Jóisten is biztos fog nekünk segíteni.
Ebben az összefüggésben nem közömbös számomra a Kárpátalján élő magyarok sorsa sem”.
A diszkriminációs per kapcsán pedig úgy fogalmaz:
ott majd kiderül, hogy Szlovákia igazán jogállam-e.
„Ez úton köszönetet szeretnék mondani az ügyvédemnek, Nagy Dávidnak az eddigi nagyszerű munkáját és szeretném megköszönni mindenkinek, aki mellettem állt és erkölcsileg támogatott. Különösen köszönöm az új munkahelyemnek, a Trianon Múzeumnak és annak az igazgatójának, Dr. Szabó Pál Csabának és minden kedves munkatársamnak, hogy befogadtak és megértő segítséggel voltak irányomban.”
„Mindenkinek köszönöm, aki imájával is kérte a Jóistent, hogy győzzön a magyar igazság!”
– mondja végül a muzeológus.
Nyitókép: Mandiner / Földházi Árpád