Betört a saría a német egyetemekre

A szakértők civilizációs visszalépéstől tartanak.

Donald Trump, miután megérkezett skóciai négynapos látogatására, kemény szavakkal bírálta a brit kormányt és Európa migrációs politikáját.
Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke Skóciába érkezve éles kritikát fogalmazott meg az európába irányuló tömeges migrációval kapcsolatban, és a brit kormányt is sürgette, hogy vegye komolyan a problémát – tudósít a The Telegraph.
Trump, miután megérkezett a glasgow-i repülőtérre, figyelmeztetett:
ha Európa nem cselekszik most, talán már nem lesz Európa úgy, ahogyan eddig ismertük.
„Jobban kell csinálniuk, különben nem marad meg Európa. Meg kell állítani ezt a szörnyű inváziót, ami most Európa egyes országait sújtja” – fogalmazott Trump.
Az elnök szerint Európa kultúrája és társadalmi rendszere veszélybe kerül, ha a migrációs hullámot nem sikerül megfékezni.
Ezt is ajánljuk a témában
A szakértők civilizációs visszalépéstől tartanak.
Trump szerint van olyan vezető, aki határozott lépéseket tett a probléma kezelésére, de a nagyobb nemzetközi figyelem és elismerés elmaradt.
Vannak olyan vezetők, akik nem engedték ezt meg, és nem kapják meg a megfelelő elismerést. De most nem akarok senkit megszégyeníteni, csak annyit mondok, hogy lépni kell, különben az egész kontinens veszélybe kerül”
– tette hozzá.
A migrációs válság egyre nagyobb kihívásokat jelent az európai országok számára. Az Egyesült Királyságot különösen sújtja a La Manche csatornán áramló illegális migránsok növekvő száma, ami már idén 50 százalékos emelkedést mutatott az előző évhez képest. A brit rendőrség is aggodalmát fejezte ki a „nyári zavargások” lehetőségét illetően, miután az essex-i menedékkérők elleni tüntetések egyre hevesebbé váltak.
Ezen a háttéren Trump, aki elnöki ciklusa alatt a határzárat és a migrációs kontroll szigorítását helyezte előtérbe, úgy véli, hogy az Egyesült Államoknak sikerült lépéseket tennie a helyzet javítására.
Mi tavaly már nem engedtünk be senkit az országba, és most is sikerült stabilizálnunk a helyzetet”
– mondta Trump, aki dicsérte a brit miniszterelnököt, Rishi Sunakot is, miután sikeresen lezárták a két ország közötti kereskedelmi megállapodást.
Ezt is ajánljuk a témában
Orbán Viktor Tusnádfürdőn arról is beszélt, továbbra is migrációs célpont marad Európa, és amikor Afrika is megindul.
Skóciában Trump golfpályáinál tüntetők is várják, akik különböző politikai és társadalmi kérdésekben akarják kifejezni véleményüket, köztük a klímaváltozásról és a közel-keleti helyzetről.
A politikai feszültség és a biztonsági intézkedések mellett Trump számára ez egyúttal pihenést is jelenthet, miután az Epstein-ügy és az azt övező titkos információk körüli botrányok árnyékában érkezett.
A látogatás során Trump várhatóan találkozik Sir Keir Starmerrel, a Munkáspárt vezetőjével és Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével, hogy megvitassák a kereskedelmi kapcsolatok jövőjét és más globális kérdéseket.
A politikai kapcsolatépítés mellett a skót tüntetések és a helyi lakosok hangja is szerepet kap a látogatás során.
Ezt is ajánljuk a témában
Luxusban élő migránsok, megalázott áldozatok – így néz ki a valóság ott, ahol az „emberi jogok” nevében elárulták a biztonságot.
Nyitókép: Brendan SMIALOWSKI / AFP