Migránsok támadtak transzneműekre Berlinben, akik továbbra is a jobboldalra mutogatnak

A német integrációs szakértő szerint az emberek félnek, hogy rasszizmussal vádolnák őket, ezért nem mernek beszélni a valóságról.

A szakértők civilizációs visszalépéstől tartanak.
Egyre több német egyetemen jelennek meg kétes iszlám diákszervezetek, amelyek a saría szabályait terjesztik az intézményekben, és rendszeresen szalafista előadókat hívnak meg – írta a Bild.
A legismertebb eset a berlini Charité Egyetemi Kórházban történt, ahol meg kellett tiltani a MedIslam Collective nevű iszlám diákszervezet minden tevékenységét a campuson belül, mivel az iszlám aktivisták előadásain a hallgatókat szigorúan elkülönítették nemük szerint. A csoport tagadja, hogy a nemek elkülönítése kötelező lett volna, és petíciót indított az egyetem vezetése ellen, amelyben „antimuzulmán rasszizmussal” és „strukturális diszkriminációval” vádolják a vezetőket.
Jonas Schmidt-Chanasit, a Charité egykori diákja és ismert virológus figyelmeztet a saría szabályok egyetemi megjelenésére, amely szerinte mára politikai problémává vált.
A saría szabályok azonban nemcsak a Charité-n jelentek meg, a Bild több másik példát is felsorolt:Kielben hasonló események történtek az ottani „Iszlám Egyetemi Csoport” (IHG) rendezvényein. Hasonló problémával szembesült a berlini Freie Universität (FU) diákönkormányzata (AStA) is, miután megalakult az egyetemen a FURSA nevű muszlim csoport. Braunschweigben az „Egyesült Muzulmán Diákok” nevű csoporttal akadtak gondok. Siegenben a helyi Muzulmán Egyetemi Csoport a „Kék Előadóteremben” szintén a saría szerint tartotta meg eseményeit.
A tübingeni eset különösen felháborító, mivel az ottani „Muszlim Diákcsoport” (MST) a Schlatterhausban,
egy evangélikus egyház tulajdonában lévő diákotthonban kezdte terjeszteni a saríát.
„Hová vezet ez?” – tette fel a kérdést Michael Wolffsohn történész professzor a Bildben. „Külön uszodák lányoknak és fiúknak? Külön iskolák, mozik, éttermek, színházak?” A nemek szétválasztása „civilizációs és kulturális visszalépés” – jelentette ki Wolffsohn.
Nyitókép forrása: JOHN MACDOUGALL / AFP
Ezt is ajánljuk a témában
A német integrációs szakértő szerint az emberek félnek, hogy rasszizmussal vádolnák őket, ezért nem mernek beszélni a valóságról.
***