Szorul a hurok Zelenszkij nyaka körül: a Washington Post szerint sem maradt már mozgástere

Kezdhet hátradőlni Putyin.

Kíméletlen fokozatba kapcsolt az oroszok nyári offenzívája.
Döbbenetes orosz előrenyomulásról számolt be a Bild.
A német lap ezzel kapcsolatban leszögezte, hogy a nyári offenzíva eddig egyértelműen Moszkva malmára hajtja a vizet. Nem véletlen ez a megállapítás, hiszen egy hét leforgása alatt három ukrán régióban összesen 18 települést foglaltak el,
ezzel pedig közel 200 négyzetkilométernyi területet szerzett meg az orosz hadsereg.
Az ukránok számára legkritikusabb helyzet Szumi régióban alakult ki, ahol az orosz csapatok rendkívül heves támadásokat indítottak. A független elemzők szerint a védelem gyengesége nem haditechnikai hiányosságokra, sokkal inkább a szinte kezelhetetlen létszámhiányra vezethető vissza.
Az oroszok Donyeck térségében a legaktívabbak, ami azt jelenti, hogy abban a régióban több százezer katonát vetettek be.
A támadások szinte a teljes, 500 kilométer hosszú frontvonal mentén zajlanak.
Ezt is ajánljuk a témában
Kezdhet hátradőlni Putyin.
Nyitókép: Gavriil GRIGOROV / POOL / AFP
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.
Az orosz légicsapások következtében több épület és autó megrongálódott, a fővárosban legalább öt ember meghalt, több tucat pedig megsérült.
Teljesen kiakadt az ukrán kémügy főszereplője.
Hamar pontot tenne a dolgok végére Kijev.