Lesöpörték az asztalról Putyin javaslatát: „visszautasíthatatlan” ajánlattal állt elő Zelenszkij

Ukrajna nem tudja garantálni a külföldi politikusok biztonságát Moszkvában – tette hozzá az ukrán elnök.

Az orosz főváros főpolgármestere ismertette a részleteket.
Az orosz légvédelmi egységek megsemmisítettek négy Moszkva felé tartó ukrán drónt – jelentette be az orosz főváros főpolgármestere hétfő kora reggel.
Szergej Szobjanyin, Moszkva főpolgármestere a Telegram üzenetküldő alkalmazásban azt közölte, hogy az első jelentések szerint a lehulló törmelékek nem okoztak sérülést vagy kárt.
Eközben az orosz polgári légi közlekedési felügyelet (Roszaviacija) ugyancsak a Telegramon jelentette be, hogy a Moszkvát kiszolgáló egyik kulcsfontosságú repülőtéren, a domogyedovói légikikötőben ideiglenesen korlátozták a járatok fogadását és indítását a légi közlekedés biztonsága érdekében.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök korábban kiemelte, hogy Ukrajna nem tudja garantálni azoknak a politikusoknak a biztonságát, akik Moszkvába utaznak a világháború befejezésének évfordulója alkalmából rendezett eseményre.
Ezt is ajánljuk a témában
Ukrajna nem tudja garantálni a külföldi politikusok biztonságát Moszkvában – tette hozzá az ukrán elnök.
A támadásról készített egyik felvételt itt tudja megtekinteni:
(MTI)
Nyitókép: Ukrán elnöki hivatal sajtóosztály / AFP
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.
Az illető szerint Európa 2030-ra készen áll majd az Oroszország elleni háborúra.
Demkó Attila szerint még Trump segítsége is kevés lesz Zelenszkij számára.
Az orosz elnököt nem zavarják Trump kritikái, és abban bízik, hogy már közel az ukrán összeomlás.