Nem kockáztatható az ország jövője: nem várt helyről kapott hatalmas elismerést Magyarország

2025. május 13. 14:34

Ausztrália napjaink egyik olyan állama, amely hosszú távon visszafordította a partjai felé tartó migránshullámot.

2025. május 13. 14:34
null

Ausztrália napjaink egyik olyan állama, amely hosszú távon visszafordította a partjai felé tartó migránshullámot, akárcsak Magyarország, amely Európában – Brüsszel rosszallása ellenére is – kerítésépítéssel biztosította szárazföldi határait. Mindkét kormány azt vallotta, hogy a határok feletti ellenőrzés jogának elvesztése előbb-utóbb az ország jövőjének feladásával jár együtt – írja a Hungarian Conservative portálon Tony Abbott, volt ausztrál miniszterelnök.

A magyar vezetés úgy vélte, hogy a tömegesen érkező – magyar nyelvet nem beszélő és a magyar kultúrával ismerkedni nem kívánó – bevándorlók megváltoztathatják az ország jellegét, akár felismerhetetlenségig. Ausztrália korábbi, jobbközép kormánya pedig abból indult ki, 

hogy aki több országon keresztül igyekszik eljutni a „végső célpontig”, már nem menekült, hanem inkább gazdasági bevándorló. 

Úgy vélték, hogy aki jobb életet akar, az ne kapjon automatikus tartózkodási jogot, ahogy senkinek sincs joga jogtalanul mások földjén telepedni.

A Hungarian Conservative cikkében Tony Abbott emlékeztet, hogy ezzel szemben Európában évente több százezer illegális határátlépés történik, ráadásul rendszeresek a gumicsónakban történő halálesetek is. A brit és francia kormány viszonya a visszaküldésekhez jogi akadályokba és politikai visszásságokba ütközik, 

pedig a nemzetközi jog lehetőséget adna a gyors visszafordításra.

A volt ausztrál kormányfő szerint ugyanakkor nem csak az illegális, hanem a legális bevándorlást is szabályozni kell. Ausztráliában az elmúlt két évben másfél millióan érkeztek egy évnél hosszabb tartózkodásra, a nettó bevándorlás közel egymilliós volt: ez évente egy Canberra méretű városnyi új lakost jelent. A gazdasági növekedés önmagában nem elég, ha az újonnan érkezők nem illeszkednek be, illetve nem termelékenyebbek az átlagnál.

Abbott hozzáteszi, hogy ráadásul Ausztrália sokszínűségének pillérei – az őslakos kultúra, a brit gyarmati örökség, valamint az európai és ázsiai bevándorlás – között kiéleződött a feszültség.

Ma Ausztrália lakosságának mintegy 30 százaléka külföldön született, több mint kétmillióan Indiában vagy Kínában jöttek világra. 

Az 1850-es évek aranylázának idején mintegy 50 ezer kínai érkezett Ausztráliába, ami az első jelentős – nem brit eredetű – bevándorlási hullám volt. Bár többségük visszatért az anyaországba, még így is ezrek telepedtek le, hozzájárulva az ausztrál társadalom fejlődéséhez.

Ezt is ajánljuk a témában

A második világháború után milliókat hívtak az országba, köztük olaszokat, görögöket, zsidókat, akik hamar az ausztrál társadalom szerves részévé váltak. A zsidó közösség példamutató módon őrizte identitását, miközben teljes mértékben azonosult az ausztrál nemzettel.

A ’70-es években bevezetett multikulturalizmus Kanadából átvett modellje lehetőséget adott a bevándorlóknak, hogy saját tempójukban váljanak ausztrállá, 

ám a tömeges bevándorlás jelentős hatással van az ország karakterére 

– jegyzi meg cikkében Abbott, majd elárulja, hogy Ausztráliában jelenleg az indiaiak képezik a legnagyobb bevándorlócsoportot, akik nyitottságukkal és angoltudásukkal sikeresen beilleszkednek. Ugyanakkor egyes közel-keleti származású csoportok között akadnak, akik nehezen fogadják el az ausztrál társadalom vallási és politikai pluralizmusát.

Az ilyen jellegű problémák pedig rávilágítanak arra, 

hogy szükség van szigorúbb szabályokra, hogy kiszűrjék azokat, akik csak kihasználni akarják az ország lehetőségeit. 

A cikk szerint az oktatás, a gazdaság és a politikai döntéshozók túlságosan függenek a bevándorlástól – legyen szó diákokról vagy alacsony bérért dolgozó munkásokról –, ami torzíthatja a nemzeti érdekeket. Abbott szerint azonban a jövőben a bevándorlási politikának elsődlegesen inkább az ausztrál állampolgárok érdekeit kell szolgálnia. 

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép:  Yassine Gaidi/Anadolu Agency via AFP

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
troppauer-humer
2025. május 13. 16:29
Ausztrália - szerencséjére - nem EU tagország. Ráadásul egész országuk egy kontinens is egyben. Könnyen tehetik, amit akarnak.
Petyminger
2025. május 13. 15:39
Nem-e??? Dehogynem! Nemetorszagé mindenkepp orommel kockaztathato… wagahahahahaha
canadian-deplorable
2025. május 13. 15:33 Szerkesztve
Mandi, már megint nem bírtok magatokkal. Ausztrália a világ egyik legwokabb állama. A WEF biológiai támadása a világ ellen alatt náluk folytak a legmocskosabb dolgok, az alapvető emberi jogok teljes felrúgásával. A média teljesen a kormány kezében van, így elérték, hogy a gazember kommunista kormányt visszaválasztották. Igazából már csak a gazdaság "szabad", a politikai rendszer már csak nyomokban hasonlít a parlamentáris rendszerre. A három anglo ország, UK, Kanada, és Ausztrália, együtt, egy időben hajtja végre nemzetpusztító programját. Ugyanazt csinálják, egyszerre, összehangoltan.
latrina2
2025. május 13. 15:19
zsocc44 2025. május 13. 15:14 latrina2 2025. május 13. 14:38 Semmi baj, hülye vagy de Jézus így is szeret! mihez kell itt ész? A Mandi bedob egy kuruczinfós címet, alatta valami háromsoros fogalmazás teljesen más tartalommal, ti meg úgy csináltok mint akik még sohasem olvastatok volna rendes újságot.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!