Baljós előérzete van az amerikai alelnöknek: meglepően őszintén beszélt JD Vance az ukrán háború lezárásáról

2025. május 03. 11:11

Nem sok jót tudott ígérni a nézőknek az amerikai alelnök.

2025. május 03. 11:11

A Mandiner is beszámolt róla szombaton, hogy az amerikai külügyminisztérium szóvivője cáfolta, hogy az Egyesült Államok visszalépett volna az ukrajnai béke megteremtése érdekében végzett közvetítő tevékenységtől, ugyanakkor jelezte, hogy ha nincs előrelépés, szerepvállalása megváltozhat a konfliktus lezárásában.

Tammy Bruce pénteken a Fox News hírtelevízió America Reports című műsorának nyilatkozva hangsúlyozta, hogy jelenleg az Egyesült Államok közvetítőként működik közre,

de amennyiben nincs előrelépés a két fél között, akkor visszaléphet a mediátori szerepből.

Az orosz–ukrán háború lezárása

JD Vance amerikai alelnök csütörtök este kijelentette, hogy a Kreml ukrajnai háborúja még messze nem ért véget, és most Oroszországon és Ukrajnán múlik, hogy véget vetnek-e a harcoknak – írja a Politico.

„Rajtuk [Oroszországon és Ukrajnán] fog múlni, hogy megegyezésre jussanak és véget vessenek ennek a brutális, kegyetlen konfliktusnak” – mondta Vance a Fox News műsorvezetőjének, Bret Baiernek adott interjújában.

Ez nem fog egyhamar véget érni”

tette hozzá.

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép: Ludovic MARIN / AFP

Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.

Összesen 41 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
a-gyar-2
2025. május 03. 16:33 Szerkesztve
Már régen lehetett tudni, egy szép napon a nyugat majd ejti Ukrajnát, mint Afganisztánt, etűri hogy az oroszoké legyen amit eddig elfoglaltak. Zelenszkij a saját népe elöl a kedvenc nagykövetsége tetejéről egy helikopteren elmenekül. Ha tud. Az ukránok ott maradnak a nyomorban s amint lehet a még épkézláb 40 - 50-en aluli lakosság elmenekül. A kínaiak pedig mindent megvesznek bagoért mint Afganisztanban. A harcos EU politikusok és a média majd meg sem emliti Ukrajnát. Zelenszkij? Ki emlékszik az utolsó az USA által támogatott afgán elnök nevére? Az oroszok pedig fognak találni elég embert aki együttműködnek velük. Mindig vannak
RWG1
2025. május 03. 14:30
A háborúnak akkor lesz vége, ha Zselé felajánlja Putyinnak hogy "egyezzünk ki döntetlenbe".
Illieral
2025. május 03. 14:16
"Nem így van. Ahogyan itt többen világosan leírják, úgy igaz, hogy az USA háborúzó fél." Ebben van igazság, valószinű sok. De ha így van, akkor mit jelent Trump kijelentése, hogy ő nem közvetít tovább. Ezt most kurvára nem értem, Trump-ot nem annyira irányította eddig a deepstate. Most mi a franc van nem tudom.
falcatus-2
2025. május 03. 14:04
"Tammy Bruce pénteken a Fox News hírtelevízió America Reports című műsorának nyilatkozva hangsúlyozta, hogy jelenleg az Egyesült Államok közvetítőként működik közre,.." ..és vakvágányon vesztegel. Vagy a zongoristát vagy az EB-t le kell tolnia mellékvágányra. meglátja mester menni fog, mert ez kikerülhetetlen.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!