Applebaum beleállt Magyarországba – kőkemény választ kapott Orbán Balázstól

Anne Applebaum legújabb cikke ismét Magyarországot támadja.

Orbán Balázs szerint a fejlemények igazolják: már a háború kezdetén is proxy konfliktusról volt szó, amit a baloldal akkor még képtelenségnek nevezett.
A The New York Times legújabb oknyomozó cikke fedi fel az ukrajnai háború valódi természetét – írja a Facebook-bejegyzésében Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója.
A fegyverszállítmányok folyamatos áramlása mellett amerikai katonai tanácsadók érkeztek Kijevbe, és katonai hírszerzők, valamint CIA-tisztek segítettek a németországi főhadiszálláson az ukrán offenzívák megtervezésében és támogatásában”
– írta.
Ezt is ajánljuk a témában
Anne Applebaum legújabb cikke ismét Magyarországot támadja.
A The New York Times cikkére hivatkozva Orbán Balázs úgy fogalmazott: „Washington hírszerzési adatokat, célzási információkat, és végső soron a stratégiai irányítás átvételével vált meghatározó szereplőjévé az ukrán hadviselésnek – mindezt úgy, hogy amerikai katonák nem harcolnak a frontvonalban, de a háború lényegében a háttérből irányításuk alatt zajlott”.
Orbán Balázs szerint a feltárt információk azt mutatják, hogy ez a partnerség, melyet a cikk „titkos kísérletként” említ, egy új típusú háborús modellt képvisel. Maximális irányítás minimális politikai kockázattal. A Biden-adminisztráció a terrorizmus elleni harcban szerzett technológiát és hadműveleti tapasztalatot most egy hagyományos államközi konfliktusban tesztelte, mégpedig egy nukleáris nagyhatalom ellen. A politikai igazgató arra is rámutatott:
A Biden-adminisztráció fokozatosan átlépte saját maga által meghúzott vörös vonalakat, egyre mélyebbre sodródva egy olyan eszkalációs spirálba, amelyről ma már az amerikai sajtó is elismeri, hogy veszélyesen közel hozta a világot egy közvetlen orosz–amerikai katonai konfrontációhoz.
Orbán Balázs emlékeztetett rá, hogy már a háború kitörésekor figyelmeztetett az amerikai háttérirányításra „mindez megerősíti azt, amit mi már 2022 elején is mondtunk: ez a háború egy klasszikus proxy háború Oroszország és az Egyesült Államok között. Amikor ezt a magyar Országgyűlésben elmondtam, a baloldal és a hozzá köthető média képtelenségnek próbálta beállítani”.
Bejegyzését azzal zárta, hogy a Biden-kormányzat megbukott, és ezzel új lehetőség nyílik a béke irányába:
a Trump-adminisztráció az évek óta tartó véres háború tárgyalásos lezárására törekszik. Európának pedig a háború szervezése helyett érdeke és kötelessége is támogatni az amerikai béketörekvéseket”.
Nyitókép: Földházi Árpád/Mandiner
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.
Nancy Faeser és Roderich Kiesewetter is a fiatalság felkészítése mellett érvelt.
A héten összeülhetnek az ukránok és Trump csapata, cél az új megállapodás az ásványkincsekről.
A hivatalos ukrán szám 175 ezer fő, de Olekszandr Dubinszkij ukrán politikus szerint ez a szám 250 ezer is lehet.