Döbbenet: Macron bizalmasa tiltotta el Le Pent az elnökválasztástól

Ez itt a francia jogállamiság: Macron embere vezeti vezeti azt a testületet, amely döntött Le Pen sorsáról.

Pierre Cassen szerint Marine Le Pen elítélésével a franciák valódi igazságügyi mészárszékkel találták szembe magukat.
A Magyar Nemzetben véleménycikket közlő francia író és újságíró Marine Le Pen elítélésére reagált. Ahogy megírtuk, a Fidesz európai parlamenti frakciója, a Patrióták Európáért legnagyobb ereje, a francia Nemzeti Tömörülés legismertebb politikusát négy év börtönre, 800 ezer euró pénzbüntetésre és öt év közhivatal betöltésétől való eltiltásra ítélték.
Az ötéves eltiltás azonnali hatállyal érvényes, és ebbe az időszakba esik a 2027-es franciaországi elnökválasztás is, ahol Le Pen az eddigi legjobb esélyekkel indult volna:
pártja immáron Franciaország messze legnépszerűbb politikai alakulata.
Pierre Cassen szerint a bírónő eleve azzal kezdte terjedelmes felszólalását, hogy Marine Le Pen perének semmi köze a politikához, a vádlottakat pedig pusztán a tetteik alapján ítélik meg. „Ahogyan Le Pen pártjában, a Nemzeti Tömörülésben is ez a helyzet, mi is jól neveltek vagyunk: senki nem tört ki nevetésben, senki nem gondolta, hogy rossz áprilisi tréfáról lenne szó a bírónő részéről.
Két óra elteltével Marine elhagyta a bírósági termet, megértve, hogy a kocka el van vetve: a legrosszabbra számíthat
különösen saját maga, de a többi vádlott szempontjából is” – írja.
Hozzáteszi: „A köztársaság két ügyészének – ezen sem szabad nevetni, hogy így nevezik őket –, Louise Neytonnak és Nicolas Barret-nak a követeléseit szinte szó szerint érvényre juttatták. A hitetlenkedő franciák valódi igazságügyi mészárszékkel találták szembe magukat, ugyanis Bénédicte de Perthuis bírónő – akit egyik szerzőnk Pierre Cauchon püspökhöz, a kivégzett Jeanne d’Arc perének bírájához hasonlított – az ő nevükben hozta meg ítéletét. Vagyis
ez az asszony és két ismeretlen cinkosa döntött Franciaország sorsdöntő következő megméretéséről,
a 2027-es elnökválasztásról.”
Cassen emlékeztet, hogy a jelenleg 63 éves bírónő csak 37 esztendősen szánta rá magát a bírói hivatásra, amikor éppen az Ernst & Young auditorcég konzulense volt. A jelek szerint „Eva Joly bírónő, későbbi
zöldpárti politikus, 2012-es francia elnökjelölt biztatására öltötte fel a talárt,
ami sokat elmond ennek a katasztrófának a mélységéről.” Vagyis a politikai érintettségről, tesszük hozzá.
A Riposte Laïque hírportál főszerkesztője hangsúlyozza: a nép nevében a 2027-es elnökválasztás favoritját négy év szabadságvesztésre, ebből két év nyomkövetővel letöltendő házi őrizetre ítélték, valamint öt évre eltiltották a választásokon való részvételtől. Mellékbüntetésként pedig százezer eurós pénzbírsággal is sújtották, mégpedig olyan fellebbezés lehetősége mellett, amely nem halasztó hatályú. Sorstársai szintén súlyos büntetéseket kaptak.
„Mindenki látja – a médiapropaganda dacára is –, hogy Macron Franciaországa egyre inkább diktatúrába süpped,
amely meg sem tagadja a nevét a rezsimet szolgáló fegyveres szárnyával, az igazságszolgáltatással és elfogult bíráival” – írja.
Ezt is ajánljuk a témában
Ez itt a francia jogállamiság: Macron embere vezeti vezeti azt a testületet, amely döntött Le Pen sorsáról.
Marine Le Pen bejelentette, hogy fellebbez, de nem táplál illúziókat a lehetőségeit illetően, hogy lehetővé váljék az indulása 2027-ben. „Mindeközben a tudomásomra jutott, hogy az AFP önmagához hűen elítélte weboldalunkat, azzal a nem kisebb váddal, mint hogy halálosan megfenyegettük Bénédicte de Perthuis tanácsvezető bírónőt, valamint a két ügyészt, Louise Neytont és Nicolas Barret-t. Természetesen
számos médiapropaganda-kiadvány hűen szolgálatba szegődve terjeszti ezt az aljasságot.
Mi nem tudhatjuk persze, hol élnek ezek a bírók, akik az együttélést hirdetik – amit ugyanakkor gyakran elfelejtenek önmagukra vonatkoztatni –, ámbátor meglepő lenne, ha mindennapi életükben ne futnának össze Marine Le Pen valamely szavazójával, akit egy banánköztársasághoz vagy egy totalitárius államhoz méltó ítélettel éppen most fosztottak meg attól, hogy a jelöltjére adhassa le a voksát” – írja Pierre Cassen.
Ezt is ajánljuk a témában
Hét pontban foglaljuk össze a legfontosabbakat.
Nyitókép: MTI/AP/Michel Euler