Trump emberei kijelentették: Amerika katonailag magára hagyja Európát

2025. február 24. 05:54

Vége a dalnak. Mike Waltz szerint sima gazdasági partnerséggé válik az amerikai–ukrán viszony.

2025. február 24. 05:54

Az Ukrajnának nyújtott amerikai segítségnyújtás átformálását, a tűzszünet elérését, az Oroszországgal fennálló kapcsolat újraalakítását és az európai szövetségesekkel való viszonyt nevezte az ukrajnai békefolyamat sarokpontjainak a Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsadója vasárnap.

Mike Waltz a Fox News hírtelevíziónak adott interjúban hangsúlyozta, hogy 

az amerikai–ukrán viszonyban a gazdasági partnerség jelenti az új elemet, 

aminek keretében megtérülnek az amerikai költségvetés által korábban az ukrajnai háborúba befektetett pénzek.

Az illetékes az Oroszországgal újraformált kapcsolat részének nevezte a Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök közötti telefonbeszélgetést, valamint az amerikai és orosz delegáció találkozóját Rijádban.

Mike Waltz utalt arra, hogy a jövő héten Donald Trumphoz látogat Emmanuel Macron francia elnök és Keir Starmer brit miniszterelnök, amivel kapcsolatban megjegyezte, hogy Washington szívesen fogad minden elképzelést az ukrán biztonsági garanciákkal kapcsolatban és 

szívesen látja, ha a jövőben az európai vezetés visel gondot Európa biztonságára.

Az ukrajnai háború lezárásának módja és elképzelései körüli vitáról megállapította, hogy ugyan mindenki „előállhat jobb ötletekkel”, de 

amit eddig hallott, az „csak állandósítaná a további háborút”.

Scott Bessent pénzügyminiszter szintén vasárnap a Fox News csatornán arról beszélt, hogy az Egyesült Államok által Ukrajna számára javasolt gazdasági partnerség a hosszú távú békét garantáló amerikai elképzelés első része.

Ezt is ajánljuk a témában

Azt hangoztatta, hogy az amerikai vállalatok amerikai know-how-t, valamint tőkét vihetnek Ukrajnába, ami mindkét fél számára jövedelmező, és növeli az ukrán gazdaság növekedési pályáját.

Scott Bessent sajnálatát fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel nézetkülönbség alakult ki a kérdésről. Hozzátette,

 biztos abban, hogy az ukrán fél alá fogja írni a megállapodást,

 ami „erős jelzés lesz az oroszországi vezetés számára is arra, hogy az Egyesült Államok komoly partnerségre lépett az ukránokkal”.

A pénzügyminiszter elismerte, hogy az amerikaiukrán gazdasági partnerségről szóló megállapodás – aminek része a ritka ásványkincsek közös kitermelése – nem szól közvetlen biztonsági garanciákról, de kifejtette, hogy az egyezmény részét képezi egy „közvetett gazdasági garancia”, ami azt jelenti, hogy

 az amerikai vállalatok minél nagyobb eszközállománnyal lesznek jelen, annál komolyabb lesz az amerikai érdek Ukrajna biztonságában.

Pete Hegseth védelmi miniszter a Fox News-nak nyilatkozva vasárnap határozottan elmondta, megismételve korábbi kijelentését, hogy

 amerikai katonaság nem lesz jelen Ukrajnában.

Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a javasolt gazdasági partnerség is fontos kötelezettségvállalás Ukrajna irányában amerikai részről.

Pete Hegseth közelmúltbeli európai tárgyalásaival kapcsolatban kifejtette, hogy a párbeszéd során azt a realizmust próbálta közvetíteni, hogy védelmi kérdésekben a „kontinensen Európának kell a vezető szerepet betöltenie”.

(MTI)

Nyitókép: képernyőmentés

Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.

Összesen 32 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
survivor
2025. február 24. 09:36
Mankel Szerinted van EU nevű állam ? Mert Alkotmanya speciel nincs. Ha nem kell a RUS energia, honnan veszel ? Irán, Libia,Venezuela ? Arábia ? JA , HOGY AZ USÁTÓL ? Az nem függés. Á, dehogy..
survivor
2025. február 24. 09:31
Mankei Ha neked az USA megszállas jobb...
survivor
2025. február 24. 09:29
Lefordítom. Az USA kilep a NATOból.
2025. február 24. 08:48 Szerkesztve
Nem tudtam, hogy az USA ennyire gyenge. Tehát nem képes az európai jelenlétre. Megjegyzem Európa 130 milliárd eur-t költötz usa 68 milliárdot. Mindenestre Trump hatalmas károkat okoz az USA-nak középtávon. (Megjegyzem ő 4-5%-s költést vár el míg ő 3,8%-t költ "csak".) Ez eu sokat tanult ebből is. -USA ha nem is ellenség de nem os szövetséges többé. - egy újabb függőség amit fel kell számolni. Ahogy felszámolták sz orosz energia függést úgy 10-15 év alatt fel kell számolni az USA technológiai és katonai függést is. - több atom hatalom kell az Unión belül. - közös hírszerzés/hadsereg. - az űrprogramot fel kell pörgetni saját helyneghatározó rendszer kell. - Csatlakozási tárgyalások megkezdése Kanadával. No nem az unioba de valami nagyon hasonló felállásba. - euró erősítése/ a dollárral szemben mint elszámoló deviza. Levállás mastercard/visa bankkártyás rendszerről. - barátkozni Kínával az usa ellen. Lehet, hogy az USA a legnagyobb kutya a kenelben, de egyedül semmire se képes.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!