Keleti nyitás a javából: elindult Hongkong és Budapest között az állami áruszállítás

2025. február 07. 08:56

Egyelőre heti három alkalommal.

2025. február 07. 08:56

Talabos Gábor üzemeltetési igazgató az AIRportal.hu-nak elmondta: február első felében indítja el járatait Hongkong és Budapest között a Hungary Airlines, a tavaly év végén hatósági engedélyeket szerzett áruszállító légitársaság. A vállalat a tervek szerint február első felében indítja el első

 saját üzemeltetésű áruszállító járatait Hongkong és Budapest között,

amelyet kezdetben hetente három, később akár öt alkalommal is közlekedtet majd.

Mint kiderült, a szükséges további engedélyek megszerzését követően az üzemelés a tervek szerint fokozatosan visszaállhat a szárazföldi Kínában található hagyományos nagy e-kereskedelmi hubokra, ahonnan a repülőgép már az elmúlt évben is járatokat teljesített a cégcsoport áruival Budapestre, de akkor még a Wizz Air üzemeltetésében.

A tervek szerint a flotta egy éven belül két, utasszállítóból átalakított Boeing 777-300ERSF repülőgéppel bővül, 

illetve a légitársaság további Airbus A330F repülőgépeket is keres a piacon a kapacitások bővítése érdekében.

A vállalat célja, hogy kapacitásai szabadon is foglalhatók legyenek a szállítmányozó cégek számára, 

ez főként Kelet-Közép-Európából Ázsia irányába jelent majd megbízható és kedvező lehetőséget a magyar és a régióbeli exportőröknek, tudjuk meg.

A Hungary Airlines hosszabb távon az e-kereskedelmi áruk mellett a légiáru-szállítás minden szegmensében meg kíván jelenni, és Budapest központtal áruszállító járathálózat üzemeltetését tervezi világszerte, például az Egyesült Államokba is – emelte ki az üzemeltetési igazgató.

A szakember hangsúlyozta: vállalatcsoport kiemelkedő teljesítménye hozzájárult ahhoz, hogy 

a budapesti légikikötő légiáru-forgalma tavaly közel 50 százalékkal bővült, ezzel a Liszt Ferenc reptéren kezelt cargo mennyisége 2024-ben meghaladta a korábban utolérhetetlennek tűnő bécsi reptérét.

Budapest regionális elosztóközponttá vált az Ázsiából származó e-kereskedelmi áruk számára, amely a repülőtér mellett az áruszállítás és logisztika több szegmensében is jelentős növekedést generál a magyar vállalatok és a gazdaság számára  – emelte ki Talabos Gábor, aki hozzátette: 

a légitársaság amennyire csak lehetséges, magyar szakembereket alkalmaz majd, 

ennek érdekében a közeljövőben több munkakörbe tervezi toborzás indítását.

Nyitókép: Origo
 

Összesen 9 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
csapláros
2025. február 07. 11:02
lazio154-5 2025. február 07. 10:49 ..."Ez lenne az új Selyemút? A kínai autóalkatrészek repülővel ide, itt összeszereljük, "... Ja: Józsi bácsi megrendeli valamelyik webáruházban vagy webshopban az alkatrészeket, a sufniban összerakja, és már röpíti is vissza... 😄😄😄
lazio154-5
2025. február 07. 10:49
Ez lenne az új Selyemút? A kínai autóalkatrészek repülővel ide, itt összeszereljük, és repülővel vissza az autó? Tűzoltásra jó ez a módszer, de szólni kellene Putyinnak! Az igazi út Oroszország-Ukrajnán át a vasút.
masikhozzaszolo
2025. február 07. 10:30
Én olyat olvastam 100 gép fog repkedni. Ilyenek ezek szerint.
Camael
2025. február 07. 09:33
ez jó hír, a mégjobb hír az lenne ( nyilván nem üresen repülnek vissza a gépek) hogy sok sok magyar cégnek nyílik legetősége exportját eljuttatni Kínába
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!