Az uniós vezetők kiakadtak Trumpra, amiért a saját fegyverüket használta ellenük
Az összes lépése közül nekik pont az nem tetszik, hogy szankcionálta a Nemzetközi Büntetőbíróságot.
A szabadulók úgynevezett „szabadon bocsátási bizonyítványt” mutattak fel a kameráknak.
Három izraeli túszt adott át a Nemzetközi Vöröskeresztnek a Hamász, miután egy propagandaceremónia keretében mutatták be őket Gáza központjában. A túszok – Ohad Ben Ami , Eli Sharabi és Or Levy – láthatóan lesoványodva és sápadtan léptek elő a Hamász járművéből – írja a Times of Israel.
A ceremónia során egy zöld maszkot viselő Hamász-tag lépett a színpadra, ahol beszédet mondott, majd bejelentette, hogy a három túszt szabadon engedik. A túszokat tartalmazó jármű beérkezése után két Vöröskereszt-tisztviselőt is a színpadra hívtak, hogy aláírják a szabadon bocsátási dokumentumokat.
Ezután a Hamász a foglyokat arra kényszerítette, hogy propagandanyilatkozatokat tegyenek.
A lap kifejtetett, hogy a szabadulók a ceremónia során úgynevezett „szabadon bocsátási bizonyítványt” mutattak fel a kameráknak.
A Times of Israel arról is ír továbbá, hogy a Hamász által szervezett propagandaesemény éles nemzetközi reakciókat váltott ki. Izrael elítélte az eseményt, és hangsúlyozta, hogy a Hamász továbbra is túszként tart fogva számos izraelit, akik közül sokan súlyos egészségügyi állapotban vannak.
A nemzetközi közösség – beleértve az ENSZ-t és a Nemzetközi Vöröskeresztet – aggályát fejezte ki a foglyokkal való bánásmód és az emberi jogok megsértése miatt.
A háborús helyzet Gázában továbbra is feszült, miközben a túszok sorsa a tárgyalások középpontjává vált. A portál azt is hangsúlyozta, hogy az izraeli kormány kijelentette: minden lehetséges eszközzel igyekszik kiszabadítani az elrabolt állampolgárait, és nem fog engedni a terrorszervezet zsarolásának.
A lap szerint a túszok szabadon bocsátása egy kis lépés lehet a konfliktus megoldása felé,
azonban a Hamász propagandacéllal történő fogvatartási módszerei, illetve a politikai célokat szolgáló ceremóniák továbbra is növelik a feszültséget.
A nemzetközi közösség számára egyre világosabbá válik, hogy a Hamász nem csupán harcászati, hanem kommunikációs hadviselést is folytat, amelyben az elrabolt személyek sorsa eszközként szolgál.
Nyitókép: Eyad BABA / AFP
Kapcsolódó cikkek a Háború Izraelben aktában.
Donald Trump tervei szerint az Egyesült Államok a közel-keleti konfliktus eszkalációja miatt átadná Izraelnek a MOAB néven ismert, hatalmas pusztítóerejű légibombát.
Az izraeli miniszterelnöktől még ajándékot is kapott az amerikai elnök.
Az amerikai elnök következetes a végletesen elfogult intézményekkel kapcsolatban.