Az USA alelnöke nekiment von der Leyennek: Az EU szabályozásai károsak és az innováció útjában állnak

2025. február 11. 22:55

J. D. Vance a kínaiakat sem kímélte a Párizsi csúcstalálkozón tartott beszédében.

2025. február 11. 22:55
Republican vice presidential candidate  J.D. Vance campaign event

„Szeretnénk nyitottan és együttműködően nekivágni az előttünk álló mesterséges intelligencia forradalomnak, de ehhez egy olyan nemzetközi szabályrendszerre van szükség, amely támogatja az alkotás szabadságát” – mondta beszédében az USA elnökhelyettese, J. D. Vance kedden a Mesterséges Intelligencia Csúcstalálkozón Párizsan. A Republikánus politikus arra kérte a z európai kormányokat, hogy legyenek több bizalommal az MI felé, és lazítsanak a mesterséges intelligenciára vonatkozó szabályozásaikon.

Szabályozások helyett innovációt várnak az Európai Uniótól

Kijelentette, azzal, hogy korlátozzák a fejlesztéseket, nemcsak a már piacon lévőknek kedveznek jogtalanul, de meggátolnák a „generációk óta legígéretesebbnek tűnő technológia fejlődését” is. Vance külön megszólította az Európai Bizottság jelenlévő elnökét, Ursula von der Leyent. 

Bírálta  az európai digitális piaci törvényt és a digitális szolgáltatásokról szóló törvényt, amelyek szerinte „káros nemzetközi szabályozások”, és akadályozzák az innovációt és az amerikai vállalkozásokat is szükségtelen nehézségek elé állítják.

Az EU technológiai főnöke, Henna Virkkunen még Vance beszéde előtt azt nyilatkozta a Politicónak, hogy az unió egy igazságos technológiai szabályozást vezetett be, amivel mindenki egyformán jól jár. Hozzátette, ennek ellenére tárgyalni fognak az amerikaiakkal, hogy hogyan tudnák az MI jelenlegi szabályozását még innováció-barátabbá tenni.

Vance kijelentéseit örömmel fogadták az Európában működő MI vállalatok vezetői, akik már többször is kérték Brüsszeltől, hogy a folyamatos szabályozás helyett próbáljanak meg inkább az innovációra koncentrálni.

Tovább gyűrűzik a kínai-amerikai MI-háború

Az USA alelnöke Kínának is nekiment beszédében. Kijelentette, az ázsiai ország fegyverként használja az általa fejlesztett MI-t, hogy 

„átírja a történelmet és cenzúrázza a közbeszédet”.

Az USA és Kína közötti rivalizálás a mesterséges intelligencia lehetőségeinek kiaknázására a múlt hónapban még inkább kiéleződött, miután Donald Trump amerikai elnök bejelentette, hogy egy 500 milliárd dolláros keretösszeget fordít a mesterséges intelligencia fejlesztésére az Egyesült Államokban, a DeepSeek kínai startup pedig egy forradalmi chatbotot adott ki, állítólag az amerikai versenytársak költségének töredékéért.

Ezt is ajánljuk a témában

Veszélyes verseny veheti kezdetét a techóriások között

A DeepSeek térnyerése aggodalomra ad okot – figyelmeztetett Yoshua Bengio, akit a modern MI egyik „keresztapjaként” tartanak számon. Szerinte a kínai startup előretörése veszélyes versenyt indíthat el a technológiai óriások között.

Nyitókép:  Olivier Touron / AFP

 

Összesen 5 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
blanconegro
2025. február 12. 01:41
Az EU és az innováció. 😁
bagira004
2025. február 12. 00:48
Amerika nem tudja hogy az eu korrupcióra épült kommunista módszerrel , Ursula a pártvezér a tagországokat egymásra uszítja. Brüsszelben gyarmati rendszert vezettek be. Eus vezetők közt van egy bizonyos kör akik a közpénzek osztják de csak a maguk fajtájának ( Cseka,Kaili, Ursula magát se hagyta ki.) keleti blokk megtiltva.
2025. február 11. 23:33 Szerkesztve
Az eu az ai-val kapcsolatban azt érezte legszükségesebbnek, hogy betiltsa pl. az arcfelismerést bűnüldözési és migráció-ellenőrzési ügyekben...
2025. február 11. 23:23 Szerkesztve
Kitilthatnák a férjével és a 8 gyerekével együtt az USA-ból. (Nem mellesleg ott rohad mind)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!