Az Európai Unió ezt megemlegeti: új szintre lép Magyarország és Ausztria szövetsége

2025. január 23. 18:51

Orbán Balázs egy olyan Európát remél, amely megvédi saját érdekeit, ahogyan azt az Egyesült Államok teszi. A miniszterelnök politikai igazgatója úgy véli, szorosabb szövetségekre van szükség a régióban, mert Brüsszel ugyanazzal a taktikával próbálja meg aláásni a nemzeti érdekeket. Eközben Magyar Péter veszélyes kampányt indított.

2025. január 23. 18:51
Orbán Balázs

A háború három éve tart: Ukrajna területeket veszített, százezrek haltak meg, milliók menekültek el, gazdaságilag tönkrement az ország. Humanitárius és jogi szempontból fekete-fehér a kép, Oroszország az agresszor, az ukránoknak pedig minden joguk megvan ahhoz, hogy megvédjék magukat. De a döntéseknek következményeik vannak – jelentette ki a Der Pragmaticusnak adott nagyinterjújában Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója, aki úgy véli, minél előbb ér véget a fegyveres konfliktus, annál jobb lesz az érintett feleknek, és természetesen Európának is.

Mit gondol, melyik kormány lesz az, amelyik megállapodást köt majd Oroszországgal? Az európai országok nem is vehetnek majd részt a béketárgyalásokon, hiszen Ukrajna legfőbb védelmezője az Egyesült Államok, ugyanis Európa nincs olyan helyzetben, hogy ugyanakkora pénzügyi és katonai támogatást nyújtson

– mutatott rá a politikus, aki a NATO-val és a szervezet esetleges ukrajnai tevékenységével kapcsolatban hozzátette, egy védelmi szövetségről van szó, a világtörténelem egyik legsikeresebb katonai kezdeményezéséről, és ezen nem is kell változtatni. 

Ezt is ajánljuk a témában

Orbán Balázs véleménye szerint az új globális rendben az olyan kis országoknak, mint Ausztria és Magyarország, az az egyetlen esélyük, ha elutasítják a hidegháborús logikát. Éppen ezért a magyar kormány is minden erejével a blokkosodás ellen küzd, a nemzeti stratégiája a konnektivitáson alapul, mert a nagyobb mozgástér nagyobb szuverenitást is jelent.

Én egy olyan Európát remélek, amely megvédi a saját érdekeit. Az Egyesült Államokban ezt teszik, ott cowboyok vannak, nem bürokraták

– szögezte le. Példaként említette, azzal, hogy az Európai Unió megszüntette az együttműködést Oroszországgal, olyan energiaválságot idézett elő, amely megnövelte az árakat, és tönkretette a kontinens vállalatainak versenyképességét.

Ausztriával kapcsolatban megjegyezte, az egyik legfontosabb gazdasági partnere Magyarországnak, de nem csak ezért törekedett mindig is a magyar kormány a szoros kapcsolatra: a közép-európai nézőpont brüsszeli és világpolitikai képviselete miatt is fontos ez az együttműködés. Az újságíró rákérdezett arra, hogyan változtathatja meg a két ország viszonyát Herbert Kickl kancellári kinevezése, amire Orbán Balázs úgy felelt, az FPÖ aggályai a brüsszeli és nyugati globalista, liberális elittel kapcsolatban hasonlítanak arra, amit a magyar kormány is tapasztalt.

Sok közös problémánk van, hiszen Brüsszel ugyanúgy próbálja meg aláásni a magyar és az osztrák nemzeti érdekeket, tehát aktívan kellene együtt dolgoznunk annak érdekében, hogy megvédjük a társadalmunkat. Az FPÖ ezt megértette

– tette hozzá.

Orbán Balázs a Patrióták Európáért EP-frakcióról azt mondta, az egykori Osztrák-Magyar Monarchia tagjai hozták létre, ami erősíti az Európai Parlamentben a régió világszemléletét. Legfontosabb feladatként azt említette, hogy megvédjék a nemzeti érdekeket Brüsszellel szemben, ahol nagyon rossz döntések születtek az elmúlt években többek között a háború, a migráció, a gazdaság, a versenyképesség és a zöld átállás területén is.

Mi úgy gondoljuk, hogy a döntéshozatalt nem szabad központosítani az Európai Unióban, inkább vissza kell adni a nemzeti kormányoknak, amelyek képesek megoldani a saját népük problémáit

– jelentette ki a politikai igazgató.

A lap a magyar belpolitikáról is kérdezte, amiről azt mondta, Magyar Péter hazudik, amikor azt állítja, hogy a gazdaság és a korrupció ügye a legfontosabb programpontja, mert valójában arról szól a kampánya, hogy fel kell adni a magyar szuverenitást, ami a háború, a migráció és a genderkérdések idején igencsak veszélyes.

Magyar Péter összefogott Manfred Weberrel, és ugyanazt teszi, amit az Európai Néppárt az EP-választások előtt. Emlékezzünk, a Néppárt azt hirdette, hogy jobboldali paradigmaváltásra van szükség, majd a választásokat követően koalíciót kötött a baloldallal, a szocialistákkal, a liberálisokkal, a zöldekkel, tehát elárulta a jobboldali választókat

– mutatott rá Orbán Balázs, aki az újságíró felvetésére elmondta, Soros György az elmúlt évtizedekben mindenféle demokratikus legitimáció nélkül költött rengeteg pénzt az európai és az amerikai politika befolyásolására, az általa támogatott szervezetek „független” elemzéseit pedig már senki sem veszi komolyan.

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép: Orbán Balázs Facebook-oldala

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
goldie-2
2025. január 23. 21:23
Mindig elkiabáljuk! Gondoljunk Trumpra.
Pelso j.
2025. január 23. 21:19
states-2 20:28 Tehát ez egy nem normális ország? Hát mire adtátok a felhatalmazásokat, egymás után sorban.....? Egyébként, MP-t nem fogják lecsukni, többet ér ő a fidesznek szabadlábon, mint a ti hőbörgésetek. Gyurcsány és Demszky esete ugyanez, érdekes módon akkor sem ért el a hangotok a Karmelitáig.
Interista
2025. január 23. 20:44
Ha Közép-Európa össze tudna fogni, az már nagy befolyással lehetne az Eu-ra. Főleg, ha még az olaszok is csatlakoznak.
templar62
2025. január 23. 20:28
Veni Vidi Vici
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!