Hajdú Péter: Magyar Péter bement a Partizánba, és tolt egy Mónika show-t (VIDEÓ)
A műsorvezető-producer elárulta azt is, szerinte van-e Orbán Viktornak alternatívája.
Hogyan zsarolhatja Magyar Pétert a telefonlopás miatti mentelmi ügyével Manfred Weber és az Európai Néppárt? Erről kérdeztük László András fideszes EP-képviselőt cikksorozatunk újabb részében.
Csütörtökön tárgyalja Magyar Péter mentelmi jogi ügyét az Európai Parlament jogi bizottságának rendkívüli ülése. Az ülés zártkörű lesz, a nyilvánosság teljes kizárásával. Az EP maga később tárgyal és szavaz az érintett ügyekben. Az ülésen még másik hat EP-képviselő mentelmi jogáról is tárgyalnak.
Magyar Péter, a TISZA Párt alelnöke, EP-képviselő mentelmi jogának felfüggesztését két ügy miatt is kezdeményezték a magyar hatóságok. Az első ügye a diszkóbotrányhoz kapcsolódó telefonlopási ügy, a másik egy rágalmazás.
A Mandiner arról kérdezte László Andrást, a Fidesz-KDNP EP-képviselőjét, hogy miként zsarolhatja az Európai Néppárt és annak vezetője, Manfred Weber a mentelmi jogával Magyar Pétert.
László András lapunknak kifejtette: Magyar Péter elsődleges függősége a Néppárt felé a két mentelmi ügye. A kényesebb a telefonlopásos ügy.
Az Európai Néppárt abban érdekelt, hogy ne legyen gyors döntés erről, ha ugyanis lebegtetik a mentelmi jogát, akkor tovább lehet őt kényszeríteni arra, hogy nekik megfelelően szavazzon még a kényes kérdésekben is.
László András szerint a TISZA-delegáció szépen „be is állt a sorba”. Amikor ukrános pólót kellett felhúzni, felhúzták. Amikor meg kellett szavazni az EU-s költségvetést annak minden részletével, beleértve a migrációs paktum végrehajtását, azt, hogy több pénzt kell adni a migránsok támogatására, vagy épp az LMBTQ-kommunikációt, megszavazták.
László András rámutatott: a Patriótáknak volt a költségvetéshez egy módosító javaslata, miszerint kifizettették volna az uniós határ 2015 óta folyó védelmét a Bizottsággal Magyarország számára. Ezt egyébként már sokszor kérte is a kormány. A TISZA képviselői leszavazták a javaslatot.
Az Európai Parlamentben a Néppárt, a szocialisták és a liberálisok lényegében koalíciót kötöttek, van egy írásos megállapodásuk arról, hogy minden eddigi politikát folytatni kell, és több uniós erőforrásra van szükség, ami több tagállami adót jelent – mutat rá László András. Hozzáteszi: ezekben benne van, hogy folytatni kell a jogállamisági eljárásokat, ami nyilván arra vonatkozik, hogy a magyarországi pénzeket fel kell függeszteni.
Magyar Péterék a néppárti frakció tagjaiként részesei eme megállapodásnak.
Amikor azt mondja Magyar Péter, hogy kicsit fel kell adni a szuverenitásunkból, az azt mutatja, hogy követni fogják a képviselői a néppárti vonalat, de ehhez a saját közönségüket is szoktatni kell, és nem ezt tűzik ki a zászlójukra.
A mentelmi ügy kínos a Néppártnak, mert mégis védhetetlen az, ami történt, a telefonlopás, nem politikai ügyről van szó, hanem szabálysértésről
– hangsúlyozza László András. Azaz Magyar Péter mentelmi jogát ki kellene adni, mert nincs politikai vonatkozása az ügynek. Viszont a Néppártnak az az érdeke, hogy ezt minél tovább húzzák, hogy zsarolhassák Magyar Pétert. Az ilyen ügyek egy évig is el tudnak húzódni, megtehetik, hogy 2026 utánra elhúzzák.
1. rész: Diszkóbotrány és rágalmazás: ezt kell tudni Magyar Péter EP-s mentelmi ügyéről
2. rész: Magyar Péter korábban eltörölte volna a mentelmi jogot, most mögé bújik
3. rész: Kicsoda a balos lengyel EP-képviselő, aki Magyar Péter mentelmi ügyének előadója? Portré!
4. rész: Megkérdeztük az ellenzéki pártokat Magyar Péter botrányáról – a reakció nem is lehetne sokatmondóbb
Nyitókép: képernyőmentés