Olasz lap: Ukrajna karnyújtásnyira került a békétől – Orbán Viktor szavára fognak innentől hallgatni a politikusok
Egy európai tisztviselő beszélt a lapnak a változásról.

Nem lesz könnyű dolga az ukrán védelemnek a tél beállta előtt.

Nyitókép: Vyacheslav PROKOFYEV / POOL / AFP
Az orosz haderő offenzívájának fő céljáról közölt egy jelentést az észt katonai vezérkar, amit az Ukrainszka Pravda szemlézett.

Az ukrán lap arról írt, hogy elsősorban a Pokrovszk és Kurahove szektorokban fog támadni az orosz hadsereg, mégpedig a tél beállta előtt.
Az észtek szerint azonban az ukrán védelem továbbra is szervezett.
A jelentésben arra is kitértek, hogy az orosz haderő személyi állományának feltöltése egyre nehezebb, ezért emelik a pénzjutalmakat az orosz vezetők, mivel abban bíznak, hogy az elesett katonáknak úgysem kell majd fizetni.
***
Ezt is ajánljuk a témában
Egy európai tisztviselő beszélt a lapnak a változásról.


Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.

A drón akár 300 kilogramm terhet képes szállítani.


Két napon belül a második komoly veszteséget könyvelhette el Vlagyimir Putyin.


„Nem ma kezdtük a szakmát, felkészültünk az ilyen esetekre, és nem jött be” – mondta Szijjártó Péter.
