Akcióban a Magyar Helsinki Bizottság: átírná a törvényeket, veszélyeztetné a közbiztonságot
A teljes tiltás védi a fiatalokat és megelőzi a káros társadalmi következményeket.
Több államban is szavaztak a marihuána és egyéb pszichedelikus szerek legalizálásáról, a Drogkutató Intézet elemzése alapján a kérdés nem csupán politikai, hanem kulturális és gazdasági szinten is kihívásokat jelent.
Nyitókép: AFP/Timothy A. Clary
A novemberi választások során több amerikai államban is szavaztak a marihuána és egyéb pszichedelikus szerek legalizálásáról. Az eredmények eltérőek voltak, jól tükrözve a témával kapcsolatos mély megosztottságot az Egyesült Államokban – írja a Drogkutató Intézet.
A kannabisz legalizációjának kérdése nem csupán politikai, hanem kulturális és gazdasági szinten is kihívásokat jelent
– jegyzi meg az elemzés, amely részletesen beszámol az eredményekről. Míg egyes államok előrelépést tettek a szabályozás terén, Texas, Colorado, Oregon vagy Nebraska áttörést értek el a gyógyászati marihuána ügyében, addig Florida, Észak- és Dél-Dakota, valamint Massachusetts a konzervatív megközelítést alkalmazta, elutasította a rekreációs vagy pszichedelikus használatra irányuló kezdeményezéseket.
Téglásy Kristóf stratégiai igazgató hangsúlyozta, a döntések mögött meghúzódó érvek – a közbiztonság, az egészségügyi aggályok és a gazdasági lehetőségek – egyaránt fontos szerepet játszottak.
Ezt is ajánljuk a témában
A teljes tiltás védi a fiatalokat és megelőzi a káros társadalmi következményeket.