Mandoki: Az integráció a bevándorlók felelőssége
A Nyugatra „disszidált” rockzenész azt írja, mivel akkoriban egy szót sem beszélt németül, az első dolga volt, hogy minden szabad percében tanuljon németül.
Egy órában többször is felcsendül Leslie Mandoki dala New York szívében.
Nyitókép: Mandoki Soulmates Faebook-oldala
Leslie Mandoki több évtizedes zenei pályája újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az a megtiszteltetés érte, hogy a New York-i Time Squaren egy órában nyolcszor játsszák a zenéjét. Korábban ehhez hasonló megtiszteltetés még nem ért magyar zenészt. Mandoki erről posztot is közzétett a Facebook-oldalán.
A zenész egy fotót is megosztott a világhírű sugárúton állva, melyhez kísérőszövegként többek között azt írta: „küldetésünk: a realisták utópiáját építeni, hiszen a zene a legnagyobb egyesítő a világon.”
A tenyek.hu oldalon közölt összeállításban felidézték, hogy Leslie Mandoki 31 évvel ezelőtt történelmet írt, amikor összehozta a világ jazz és rock nagyjait, – hogy közösen zenéljenek – és megszületett a Mandoki Soulmates projekt. A formáció legújabb albuma hónapokig a slágerlisták élén állt, A Memory Of Our Future október közepén a 6. helyet foglalta el.
November közepén pedig megjelent a csapat filmszerű zenei videója is, amely a The Wanderer című dalhoz készült, és egyben a Memory Of Our Future albumot hirdeti.
Leslie amellett, hogy számos nemzetközi díjat és kitüntetést zsebelt be az évek során, munkásságát Magyarországon 2012-ben a Magyar Érdemrend tisztikeresztjével, 2013-ban Fonogram életműdíjjal, idén pedig Kossuth-díj ismerték el.