Fordulat: Trump nem engedi meg többé, hogy saját pártja és kabinetje akadályozza
A leendő amerikai elnök kinevezései világos képet mutatnak.
Peking közölte az egész világgal, hogy nem véletlenül az Egyesült Államok első számú kihívója.
Nyitókép: X
A Portfolio arról ír, hogy a délkelet-kínai Csuhajban 1996 óta rendezik meg kétévente a Kínai Nemzetközi Légi- és Űrhajózási Kiállítást. A 15. alkalommal megtartott légibemutatón
Peking a legmodernebb fejlesztéseit vonultatja fel, amely egyben erődemonstrációt is jelent Kína riválisaival szemben.
Hozzáteszik: a kínai légierő egy sor géppel bizonyította be, hogy hamarosan a világ egyik legmodernebb fegyver-arzenáljával rendelkezhet.
Kína lett például a második katonai hatalom a világon, amelyik Washington után már két ötödik generációs lopakodó vadászgépet tervez rendszeresíteni a légierőnél, írják, ám ennek időpontjáról viszont egyelőre semmit sem tudni, ugyanis a látványos prezentáción kívül igencsak szűkszavúak maradtak a Csuhajban felbukkanó J-35A-val kapcsolatban. Egyelőre annyit lehet tudni, hogy a közepes méretű harci repülőgépet úgy tervezték, hogy sokoldalú bevetési lehetőségekkel bírjon, így a feltételezések szerint a haditengerészetnek is készülhetnek változatok, hogy azok repülőgép-hordozókon szolgáljanak – tudjuk meg.
Hangsúlyozzák: ameddig
a J-35A már-már a jelen szuperfegyverének tekinthető, addig a „Fehér Császár” fantázianévre hallgató koncepció egyelőre még a „jövő zenéje”
lehet. Hangsúlyozzák: a Csuhaj légibemutatón előkerülő futurisztikus hatodik generációs vadászrepülőgép viszont jelzi, hogy Kína nagy figyelmet fordít, hogy ő legyen az első katonai hatalom a világon, amely képes arra, hogy egy új szintre emelje a légierő képességeit. A tervek szerint olyan dolgokra lesz képes, amely egyértelműen szintlépést jelentenének a légierő történelmében:
szuperszonikus sebesség mellett képes lenne áttörni a légkört és az űrben repülni.
A sok-sok egyéb kínai technológia láttán a Portfolio levonja a következtetést: Peking ismét elérte, amit akart: olyan fegyvereket villantott meg, amelyekkel egyértelműen közölhette az egész világgal, hogy nem véletlenül Kína az Egyesült Államok első számú kihívója.
Felhívják a figyelmet: ezek a rendszerek a leírás és a technológiai adatok alapján egyértelműen a világ élvonalába tartoznak, ezzel szemben éles helyzetben szinte semmilyen tapasztalatuk nincs. Gyakran visszatérő érv a kínai fegyverekkel szemben, hogy igyekeznek betörni a globális fegyverexportőrök közé, egyre többet adnak el, jellemzően a kisebb vagyonnal rendelkező afrikai piacokon, ám az olcsó eszközökre sokat panaszkodnak a vevők, írják. Szerintük hiába kerülnek kevesebbe ezek, a gyakori szerviz, az állandó technikai problémák miatt alig tudják használni a megvásárolt eszközöket, ugyanakkor kiemelik: vélhetően
Peking a vásárlói tapasztalatait is felhasználja az újabb és újabb fejlesztéseknél, ezért lassan ki tudják küszöbölni a kezdeti hibákat.
Az éles helyzet tapasztalati hiánya viszont máig jelentős hátrányt jelent, ebben egyértelműen az Egyesült Államoknál az előny, ám Peking kétévente látványosan bizonyítja, hogy érdemes számolni velük, összegzik.