Kemény üzenet érkezett Varsóból: A Fidesznek most egyetlen dolgot szabad csak tennie

Jacek Karnowski szerint egy jól működő politikai szervezet egy választási vereség után is képes talpra állni.

Kié az első huzalos drón? Amerikai? Nem, orosz, semmi sem tudja zavarni. Kié a Lancet? Orosz.

Nyitókép: MTI/EPA/Krisztyina Kormilicina
„Ki most a fő termelő – Kína, ezt megbeszéltük – de innováció terén az oroszok először utolérték, majd sok tekintetben leelőzték az egyébként nagyon jó, okos és innovatív ukránokat, és vele a Nyugat nagy részét. Az innováció persze pillanatnyi állapot, azon gyorsan lehet segíteni – a gyárak, teljes termelési láncok kiépítése évtizedes munka lenne Nyugaton, de lassan 3 éve tart a háború, és el sem kezdődött.
Hihetetlen? Igaz.
Ez történt – drón ügyben teljes a kínai fölény – mennyiségi elsősorban, de Ukrajnában szerintem láttuk, mire képes egy 500 dolláros kis drón. Nem a Predatorok döntik el a háborút – apró, olcsó drónok tömegei.
Kié az első huzalos drón? Amerikai? Nem, orosz, semmi sem tudja zavarni. Ez a Vandal, nagyon súlyos csapások sorát mérte már Kurszkban – kivédhetetlen jelen eszközökkel, legfeljebb lelőni lehet. Egy hátránya a kisebb hatótávolság.
Kié a Lancet? Orosz. Kiváló eszköz. Ahogy az Orlan is. Az USA elaludt, Európa meg kómában van, a Rheinmetall ugyan jó eszközöket gyárt, mi is azt vesszük egyébként, de a gyártási nagyságrend jelentéktelen egy nagy háború követelményeihez képest.
Ez a valóság.”
Kapcsolódó vélemény
Lehet Kínát szankcionálni, de vissza fognak ütni, úgy, hogy az fájjon.
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.

A Donbasz maradék négy nagyobb városából az első vélhetően még a nyáron elveszik. Nincs „nagy fordulat”.



Az ukrán elnök a tűzszünet érdekében hajlandó lenne a jelenlegi frontvonalak „befagyasztására”.
