Szorul a hurok: íme, a magyarok levele, amely azonnal a sarokba állította Manfred Webert
Ezt az üzenetet nem hagyhatja figyelmen kívül az Európai Néppárt frakcióvezetője.
Az Európai Néppárt (EPP) vezetőjét láthatóan kényelmetlenül érinti Magyar Péter mentelmi ügye. Sokatmondó reakció Manfred Webertől.
Nyitókép: Teknős Miklós / Magyar Nemzet
Az Európai Néppárt (EPP) vezetője, Manfred Weber is részt vett az Elnökök Értekezlete ülésén, melyen az Európai Parlament elnöke és a képviselőcsoportok elnökei jelentek meg. A német politikus egészen odáig szívesen reagált a sajtó kérdéseire, míg a Magyar Nemzet brüsszeli tudósítója fel nem tette Magyar Péterrel és a Tisza elnökének mentelmi ügyével kapcsolatos kérdését. Ekkor ugyanis elfogyott a frakcióvezető ideje.
Ezt is ajánljuk a témában
Ezt az üzenetet nem hagyhatja figyelmen kívül az Európai Néppárt frakcióvezetője.
Magyar Péter diszkóbotránya után indult meg a rendőrségi nyomozás garázdaság és rongálás miatt, ami aztán, mivel a politikusnak mentelmi joga van, a Központi Nyomozó Főügyészségre (KNYF) került át. Polt Péter végül szeptember végén kérvényezte az Európai Parlament elnökénél az ellenzéki politikus mentelmi jogának felfüggesztését, hiszen Magyar Péter továbbra sem hajlandó megválni a mentelmi jogától, hiába állította azt tavasszal, hogy a mentelmi jogot eltörölné.
Ezt is ajánljuk a témában
Ráég Magyarra a telefonlopási botrány. A politikus a kampányban még eltörölte volna a mentelmi jogot, most mindent kitalál, hogy ne kelljen róla lemondania.
Persze nem véletlen, hogy a kérdés hallatán Manfred Webernek hirtelen elfogyott az ideje, és végül csak annyit mondott, hogy „beszéljünk erről egy másik alkalommal”.
Hiszen a Magyar Nemzet cikke szerint Manfred Weber is inkább a korrupciós botrányairól híres, miközben a jogi hézagokat kihasználva nagyjából négyszázezer euróval rövidítette meg az európai adófizetőket. A lap írása szerint az Európai Parlament képviselői 2019-ben havonta 4332 euró, vagyis nagyjából 1,4 millió forintnyi összeget kaptak általános költségtérítésként, az előírás alapján egy hivatalos iroda fenntartására. A néppárti politikus azonban a saját családi házát jelölte meg pártirodaként, ezzel zsebre téve az összeget.
Ezt is ajánljuk a témában
A Tisza Párt elnökének felelősséget kellene vállalnia a hatóságok előtt a júniusi diszkóbotránya miatt, de esze ágában sincs lemondani az EP-képviselőként őt is megillető mentelmi jogról.