Még nagyobb a baj a németeknél, mint gondolták: Kína teljesen letarolta őket
A legjelentősebb német autógyár radikális költségcsökkentés mellett döntött.
Ez egy védekező álláspont – mondta a külügyminisztériumi szóvivő.
Nyitókép: SEFA KARACAN / ANADOLU / ANADOLU VIA AFP
Oroszország szerdán kijelentette, hogy Kínával való partnersége nem harmadik országok ellen irányul, de a két hatalom „egyesítheti potenciálját”, ha az Egyesült Államok fenyegetésével szembesül – írta meg a Reuters.
Szeretnék emlékeztetni arra, hogy Moszkva és Peking az Egyesült Államok részéről történő kettős megfékezésre kettős ellenlépéssel fog válaszolni
– mondta Marija Zaharova külügyminisztériumi szóvivő, miután az amerikai rakéták Japánba történő esetleges telepítéséről kérdezték. Hozzátette: Oroszország és Kína stratégiai partnerséget ápol, amely nem agresszív szándékú. „Kapcsolataink nem irányulnak harmadik országok ellen... és a kettős ellenakció nem mond ellent ennek. Ez egy védekező álláspont, ez nem egy olyan kezdeményezés, amely más országokat céloz meg” – mondta Zaharova a Reuters kérdésére válaszolva.
„De ha egy agresszív támadási politikát hajtanak végre ellenünk, akkor miért ne egyesítenénk a lehetőségeinket és adnánk megfelelő válaszlépést?”
– fogalmazott. Vlagyimir Putyin és Hszi Csin-ping elnökök 2022-ben határok nélküli partnerségi megállapodást írtak alá, kevesebb mint három héttel azelőtt, hogy Putyin Ukrajnába küldte csapatait. Idén májusban megállapodtak abban, hogy elmélyítik az általuk átfogó partnerségnek és stratégiai együttműködésnek nevezett új korszakukat. A két ország nem nyilvánított ki hivatalos katonai szövetséget, bár Putyin a múlt héten „a szó minden értelmében szövetségesnek” nevezte őket.