Leszakadt a Titanic orrának korlátja: megdöbbentő fotók az óceán mélyéről
A Titanic pusztulása mögött egy vasevő baktérium áll, amely 2035-re teljesen megsemmisítheti a roncsot.
A Belfastban működő történelmi vállalat öt éven belül másodszor kért csődeljárást maga ellen.
Nyitókép: X
Csődöt jelentett a 163 éves Harland & Wolff nevű vállalat – amely a tenger mélyén pihenő, ikonikus gőzöst is építette – és ezúttal kétséges, hogy mentőövet dobnak-e neki – írja az Infostart. A Belfastban működő történelmi vállalat öt éven belül másodszor kért csődeljárást maga ellen. Legutóbb megmentették, de idén nyáron az új brit kormány nem volt hajlandó kezességet vállalni egy 264 millió dolláros hitelre. Ez nagy csapás volt, mert így a cég nem fért hozzá a jóval kedvezőbb kamatozású hitelekhez – írja a portál.
Az elmúlt pár évben – az olcsóbban termelő ázsiai riválisokkal folyó versenyben – ismét halmozódni kezdtek a veszteségek az 1300 embert alkalmazó cégnél. Júliusban felfüggesztették a papírjai tőzsdei kereskedését, miután nem nyújtotta be időben a könyvelést.
Ezt is ajánljuk a témában
A Titanic pusztulása mögött egy vasevő baktérium áll, amely 2035-re teljesen megsemmisítheti a roncsot.
Bár korábban a brit Királyi Haditengerészet leszerződött a vállalattal három új hajó gyártására, de így most kérdéses, hogy ki fogja ezeket megépíteni. A portál szerint nagyon valószínű, hogy a spanyol Navantia cég veszi majd át a munkálatokat, ugyanis velük együtt szerződtek a Királyi Haditengerészettel. A brit kormány – szavakban – azt mondja, hogy „kiterjedt munkát folytat”, hogy olyan megoldást találjon, amely „megvédi a munkahelyeket” – mutat rá a portál hozzátéve, hogy közben azonban továbbra sem dob pénzügyi mentőövet – „ezeket a kihívásokat leginkább a piacon lehet megoldani” – mondta egy szóvivő.