Beismerte Németország: Orbán Viktornak volt igaza
Németország olyan döntést hozott, ami egyértelmű jele annak: belátták, hogy tévedtek.
Brexithez hasonló sokktól tartanak, és a választók átverését látják a németek által visszavezetni kívánt határellenőrzésekben.
Nyitókép: Peter Kneffel/picture alliance via Getty Images
Németország bejelentése, miszerint hétfőtől valamennyi nemzeti határon útlevél-ellenőrzést vezet be, nagyon aggasztja a holland közlekedési ágazatot – írta az NL Times. A portál szerint a szállítmányozók súlyos késésekre számítanak, hasonlóan ahhoz, ami az Egyesült Királyság határán történt a Brexit után, mivel Németország Hollandia egyik legfontosabb kereskedelmi partnere.
A Holland Közlekedési és Logisztikai Szövetség (TLN) hasonló helyzetektől tart, mint amikor a Brexit lépett életbe, szerintük a német döntés negatívan fog hatni a két ország közötti kereskedelemre. „Németország ezzel aláássa a schengeni megállapodást és az áruk szabad mozgását” – közölte a szervezet.
Ugyanakkor Marjolein Faber holland menekültügyi és migrációs miniszter üdvözölte Németország intézkedését. A szabadságpárti (PVV) miniszter korábban már utalt rá, hogy a holland határok ellenőrzését is meg kívánják erősíteni. Azt is hozzátette, hogy a kereskedelemre gyakorolt hatást igyekeznek majd minimalizálni.
Ezt is ajánljuk a témában
Németország olyan döntést hozott, ami egyértelmű jele annak: belátták, hogy tévedtek.
Ausztria szintén nem örült a német intézkedésnek. Gerhard Kramer belügyminiszter a német médiának azt nyilatkozta, hogy
Ausztria nem fogadja el, hogy a határon visszafordítsák az embereket.”
Majd arra utasította az osztrák rendőrséget, hogy ezt ne engedjék meg. Theresa Kuhn, az Amszterdami Egyetem európai tanulmányok professzora szerint a német lépés elsősorban szimbolikus, amely a német választók növekvő elégedetlenségére reagál, mivel a bevándorlásellenes AfD folyamatosan erősödik.
„Nemcsak az AfD, hanem a centrista pártok is nagy nyomást gyakoroltak a kormányra, hogy szigorúbb migrációs politikát vezessen be. Ennek most ez lett az eredménye. A kérdés most az, hogy az intézkedés valóban csökkenti-e a bevándorlást” – mondta Kuhn. „Feltételezem, hogy nem, de
a kormánypártok azt a látszatot kelthetik, hogy foglalkoznak a problémával, és azt remélik, ezzel jó pontokat szerezhetnek a választóknál”
– fogalmazott.
***
Ezt is ajánljuk a témában
Mutatjuk a részleteket!
***