Brutális videó: így bánik a fogságba esett izraeli női katonákkal a Hamász
A nyilvánosságra hozott felvételt először a terrorszervezet tette közzé, de a túszok családjai ezzel akarnak nyomást gyakorolni Netanjahura.
Alig kilenc hónappal a brutális terrortámadás után a Human Rights Watch is eljutott oda, hogy kiadjon egy vaskos jelentést a Hamász háborús és emberiesség elleni bűncselekményeiről, brutális részletekkel.
Nyitókép: képernyőfotó BBC
Az emberi jogokkal foglalkozó Human Rights Watch (HRW) jelentése szerint a Hamász vezette fegyveres csoportok „számos háborús bűnt és emberiesség elleni bűncselekményt” követtek el a civilek ellen az október 7-i támadás során Dél-Izraelben. A jelentés szerint a támadás célzottan civil lakosságot érintett, ahol a civilek meggyilkolása és túszul ejtése központi eleme volt a tervezett akciónak – számolt be a CNN.
A HRW jelentése részletesen ismerteti a palesztin fegyveres csoportok számos nemzetközi humanitárius jogsértéseit.
A jelentés szerint a támadások során legalább 1200 embert öltek meg Izraelben, és több mint 250 embert ejtettek túszul. A jogvédő szervezet 144 személyt, köztük 94 izraeli és más nemzetiségű szemtanút interjúvolt meg, akik tanúi voltak a támadásoknak.
Ezt is ajánljuk a témában
A nyilvánosságra hozott felvételt először a terrorszervezet tette közzé, de a túszok családjai ezzel akarnak nyomást gyakorolni Netanjahura.
A jelentés külön hangsúlyozza a szexuális és nemi alapú erőszak, túszejtés, testcsonkítás és fosztogatás eseteit. Az ENSZ és Izrael is megvádolta a Hamasz vezette fegyvereseket szexuális erőszakkal az október 7-i támadások során. Az ENSZ különmegbízottja, Pramila Patten szerint „megalapozottan feltételezhető”, hogy konfliktussal kapcsolatos szexuális erőszak történt aznap.
Ezt is ajánljuk a témában
Érvelése szerint ez számára „nagy megtiszteltetés”.
A támadásokra válaszul Izrael lég- és földi offenzívát indított Gázában, amely során több mint 38 000 ember halt meg, és a terület nagy része romba dőlt. A HRW felszólította a konfliktusban részt vevő feleket, hogy tartsák be a nemzetközi humanitárius jogot, és adják át a Nemzetközi Büntetőbíróságnak azokat, akik ellen elfogatóparancsot adtak ki.
A Hamász elutasította a jelentés megállapításait, és visszavonását követeli.