Teljesen átalakult Európa: Orbán, Macron és Meloni is egy célt szeretne elérni
A Bloomberg szerint a legjobb helyzetben a magyar miniszterelnök van.
Az ügyészségi jegyzőkönyv részletei felháborítóak lesznek a tisztességes emberek számára a dokumentumokat nyilvánosságra hozó bíró szerint.
Nyitókép: Stephanie Keith/Getty Images
Egy floridai bíró elrendelte a pedofil gyermekkereskedő Jeffrey Epstein ellen 2006-ban indított állami büntetőeljárás leiratainak nyilvánosságra hozatalát – számolt be róla a BBC.
Epstein 2008-ban alkut kötött a hatóságokkal, hogy elkerülje a gyerekkereskedelem és a nemi erőszak vádját.
Bűnösnek vallotta magát egy enyhébb vádpontban, és mindössze 13 hónap börtönbüntetésre ítélték. Luis Delgado körzeti bíró hétfőn elrendelte a 16 éves dokumentumok kiadását, azt írva, hogy „a jegyzőkönyvben szereplő részletek felháborítóak lesznek a tisztességes emberek számára”.
A most nyilvánosságra kerülő, közel 200 oldalnyi dokumentum részleteket tartalmaz Epstein bűncselekményeiről, beleértve az áldozatok első kézből származó beszámolóit és a kiskorú áldozatoknak adott kifizetések részleteit.
Kapcsolódó vélemény
„A tanúvallomások az illetlen viselkedéstől egészen a nemi erőszakig terjedő tevékenységekre vonatkoznak –
a szóban forgó magatartások mindegyike szexuálisan deviáns, undorító és bűncselekmény.”
– jelentette ki Delgado.
Hova tűnnek a gyerekek?
Az Egyesült Államokban évente több mint 365 000 gyermek tűnik el. Az eltűntek 30 százaléka emberkereskedelem áldozata lesz (körülbelül 109 000 gyermek) a statisztikák szerint. Az emberkereskedelem áldozatává vált gyermekek 60 százaléka árva, és az átlagéletkoruk 15 év. Az emberkereskedelem a kábítószer-kereskedelem után a második legnagyobb illegális (feketepiaci) iparág az Egyesült Államokban, becslések szerint évi 99 milliárd dollárt (36 ezer milliárd forint) termel.
A bíró az amerikai történelem leghírhedtebb pedofiljaként emlegette Epsteint, és hozzátette, hogy az állam engedékenysége az ügyben „sok haragot váltott ki, és időnként rontotta a közvélemény megítélését a büntető igazságszolgáltatási rendszerről”.
„Epstein valóban hírhedt volt, aki széles körben hivalkodott a vagyonával, miközben politikusokkal, milliárdosokkal, sőt brit királyi családtagokkal is kapcsolatban volt” – folytatta. Hozzátette: „Érthető, hogy a közvéleményt nagy kíváncsisággal tölti el az ügy, amiről a hírügynökségek széles körben beszámoltak”.
A 2008-ban kiskorúak prostitúcióra való felbujtásáért elítélt Epstein olyan társadalmi körökben mozgott, amelyekben az üzleti és politikai élet kulcsfigurái is helyet kaptak. Ezek közé a személyek közé tartoztak olyan emberek, mint Bill Clinton volt demokrata párti elnök, hírességek, de még András herceg és Stephen Hawking fizikus is szerepelt, de a nagy „filantróp” Bill Gates is rajta volt a férfi magánszigetére repülő személyek listáján. Epstein legutóbbi ügye 2018-ban kezdődött, miután a Miami Herald interjúkat tett közzé Epstein áldozataival, köztük olyanokkal, akik polgári peres eljárást kezdeményeztek ellene. Az ügy iránti megújult érdeklődés arra késztette az ügyészeket, hogy új büntetőjogi vádakat nyújtsanak be.
Epstein 2019-ben különös körülmények között egy manhattani börtönben –a hivatalos magyarázat szerint – öngyilkos lett. Ghislaine Maxwell 20 éves börtönbüntetését tölti, amiért segített Epsteinnek a gyerekkereskedelemmel kapcsolatos bűncselekmények végrehajtásában. Az Epstein szigetre látogatók neve hiába került nyilvánosságra a hírhedt szigetre látogatók több száz fős névsora ellenük nem indult eljárást legtöbbjüket még csak ki sem hallgatták, ez persze nem meglepő, ha figyelembe vesszük, hogy az Egyesült Államok legbefolyásosabb és leggazdagabb embereiről van szó.
Kapcsolódó vélemény
***